28 września 2019

Jesz te rzeczy? Przez nie możesz mieć problem z cerą!

Powiedzenie „jesteś tym co jesz” bardzo dobrze odnosi się do tematu tego artykułu. To co jemy ma wpływ na to jak wygląda nasza cera. Podkrążone oczy, wypryski na twarzy, ciemniejsze plamy czy nawet zmarszczki są determinowane przez wiele czynników, ale również przez to jak wygląda nasza dieta. Dzisiaj podpowiemy Wam, które produkty spożywane przez Ciebie sprawiają problemy z cerą.

Cukier

Duża ilość cukru w diecie sprawia, że cera nie wygląda zbyt dobrze. Glukoza będzie konsekwentnie niszczyć włókna kolagenowe, a przez to nasza twarz będzie starzeć się szybciej. Cukier sprzyja również rozwojowi stanów zapalnych. Przez to na twarzy mogą pojawiać się krostki.

Alkohol

Wszystko jest dla ludzi i nawet niewielkie ilości alkoholu mogą wpływać pozytywnie na nasze zdrowie. Jeśli jednak go zaczniemy nadużywać odbije się on negatywnie na naszym ciele i w tym również na twarzy. Powoduje on zatrzymanie wody w komórkach ciała, dlatego twarz staje się opuchnięta, oczy podkrążone. Na twarzy pojawiają się też wypieki.

Sól

Nadmiar soli również zatrzymuje wodę w organizmie. Efekty będą takie same. Worki pod oczami, opuchnięta twarz, wyglądająca na zmęczoną. To wszystko może być efektem zbyt częstego spożywania soli. Pamiętaj, że nie chodzi tylko o to ile solisz. Wiele produktów zawiera już sól w sobie, zwłaszcza gotowe dania i fast-foody.

Potrawy smażone w głębokim tłuszczu

Lubisz rzeczy smażone na głębokim tłuszczu? Często sięgasz po panierowane mięso, na mieście kupujesz sobie frytki i inne produkty w ten sposób przygotowane? To po prostu niszczy Twoją cerę. Wszystko przez niezdrowe tłuszcze trans, które postarzają Twoją twarz.

Kawa

Kawa sama w sobie nie jest zła. Jednak jak ze wszystkim – nadmiar szkodzi. Jeśli pijesz kawę w nadmiarze powoduje rozszerzenie porów skóry. Cera natomiast staje się szara i matowa. Do tego kawa zatrzymuje wodę więc twarz staje się opuchnięta, a pod oczami pojawiają się worki.