Jak przechytrzyć złodziei na cmentarzach. Zabezpiecz swoje groby!

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-11-01

Kradzieże z grobów to bardzo częsty problem podczas święta Wszystkich Świętych. Złodziejami najczęściej kieruje chęć zysku i ponownego odsprzedania naszej wiązanki czy znicza po zmianie wkładu na nowy. Dlatego warto zabezpieczyć swoje groby, a kilka dobrych sposobów zdradza Straż Miejska w Płocku.

Ślady użytkowania

Jak zabezpieczyć się przed hienami cmentarnymi? Najprostszy sposób to celowe pomniejszenie wartości rzeczy, które kładziemy na grobie poprzez nadanie im cech zużycia. Wtedy taką rzecz będzie ciężko odsprzedać. Dlatego znicz możemy zarysować, a złodziej widząc go na pewno się na niego tak szybko nie połasi.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Podpisanie

Weź ze sobą na cmentarz niezmywalny marker permanentny i podpisz rzeczy, które układasz na swoim grobie. Wystarczą już same inicjały aby rzeczy nie można było dalej sprzedać. Kto kupi podpisany markerem znicz?

Na sztucznych kwiatach również można zrobić ślad sprayem, farbą czy lakierem do paznokci. Liście od dołu można podpisać inicjałami. Kupując farbę w sprayu do „ozdobienia” naszych wiązanek warto zwrócić uwagę na to by miała ona inny odcień niż kwiaty. Jednak po użyciu niej wiązanka nie będzie wyglądać brzydko, będzie to swego rodzaju dekoracja, która jednak utrudni ponowne sprzedanie takich kwiatów spryskanych farba.

Znicze

Jeśli kupujesz znicze najlepiej kupować lane. Te z wkładem łatwo ponownie sprzedać wymieniają wkład. Ze zniczem lanym, który był już odpalony jest dużo więcej zabawy więc hiena cmentarna raczje bedzie szukać takiego na wkład.

Źródło artykułu: http://straztest.plock.eu/web/aktualnosc-841-jak_zabezpieczyc_kwiaty_i_znicze_przed.html

Podobne artykuły