5 aplikacji na telefon, które ułatwią Wam wakacje!

Lifestyle Data publikacji: 02 sierpnia 2017

Witajcie :) Dzisiaj postanowiłam dla Was zrobić zestawienie 5 aplikacji, które są przydatne podczas wakacji. Na wakacje jeżdżę głównie samochodem więc nie zdziwcie się, że te aplikacje w dużej mierze są praktyczne właśnie dla osób zmotoryzowanych. Ale nie ukrywam, sama z nich korzystam i są to sprawdzone przeze mnie aplikacje, które faktycznie są bardzo pomocne podczas wakacyjnych wojaży :)

1. Yanosik

Czyli legalny antyradar. Do tego posiada wbudowaną nawigację z możliwości omijania korków. Dla mnie to niezbędnik gdy wybieram się w rejony Polski, których nie znam. Jeździ z nią naprawdę wielu kierowców więc zawsze mamy aktualne informacje o kontrolach prędkości i innych zagrożeniach, które mogą nas spotkać.

Podpowiem Wam, że jeśli macie kartę Vitay to po dodaniu jej do aplikacji będziecie mogli co 2,5h jazdy skorzystać z rabatu 50% na kawę. Fajnie wtedy zrobić sobie postój i trochę odpocząć :)

Pobierz z Google Play

2. moBILET

Z aplikacji tej często korzystam jednak musicie sprawdzić czy jest obecna w mieście, do którego jedziecie. Możecie wtedy napisać kartkę z informacją, że z niej korzystacie i za jej pomocą płacić za parking w wielu miastach Polski. Dlaczego jest to lepsze? Bo możecie w każdej chwili dopłacić i zapłacić za tyle czasu ile faktycznie potrzebujecie. Nie musicie mieć drobnych do automatu, ani wracać do auta aby dorzucić jeszcze bilet na godzinę. Wszystko zrobicie za pomocą aplikacji. W niektórych miastach kupicie też za jej pomocą bilety na autobus co również jest przydatne.

Pobierz z Google Play

3. ParkKing

Może dla niektórych wyda się to głupie, ale mi się zdarza zapomnieć gdzie zaparkowałam w obcym mieście. Potem ciężko mi wrócić do tego samego miejsca, gdzie pozostawiłam auto. Dlatego bardzo chętnie korzystam z tej aplikacji, jeśli macie w telefonie BT to sama wykryje parkowanie gdy wyłączycie auto i połączenie zgaśnie. Możecie też samodzielnie zaznaczyć, że zaparkowaliście. Aplikacja zaznaczy miejsce postoju na mapie, a potem pomoże Wam do niego wrócić.

Pobierz z Google Play

4. Polskie Szlaki

Ta aplikacja jest bardzo przydatna gdy trafiacie w jakieś miejsce i powstaje pytanie, no dobra, ale co tu robić? Aplikacja gromadzi ponad 5000 atrakcji z opisami i zdjęciami. Pomaga wyszukiwać atrakcje w pobliżu nas i posiada wiele innych przydatnych opcji jeśli jesteśmy w nowym miejscu na wakacjach :)

Pobierz z Google Play

5. iTranslate

To świetna aplikacja do tłumaczenia bo jest szybka. Wystarczy do niej mówić, a ona przetłumaczy to co powiedzieliśmy na dany język. To bardzo ułatwia problematyczne sytuacje w obcym kraju.

Pobierz z Google Play

 

Podobne artykuły