Prosty trik, dzięki któremu Twoje pranie będzie świeże, białe i pachnące!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 07 lutego 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Z góry odpowiem na pytanie, które dotyczy zapachu octu. Nie musicie się martwić. Robiłam tak wiele razy i nigdy zapach nie pozostał na ubraniu. Wykorzystajcie ten trik aby Wasze pranie było białe i świeżo pachniało. Ocet pomaga też usunąć trudne plamy oraz dba o naszą pralkę bo działa jak środek odkamieniający. Wiele kobiet od lat stosuje tę metodę i dodaje octu do prania.

Ocet do prania

Na jedno pranie wystarczy użyć 125 ml octu. Dzięki temu zadbasz o tkaniny. Możesz go stosować nawet do kolorów, dzięki temu nie zmatowieją tka szybko. Używamy go zamiast płynu do płukania tkanin dlatego wlewamy go do tej samej komory co płyn.

Nie dość, że ocet będzie tańszy to nie zawiera środków chemicznych, które mogłyby uczulać. Co ciekawe równie dobrze sobie radzi z płukaniem tkanin. Świetnie sprawdza się również do usuwania plam z potu na białych ubraniach. Dobrze wypłukuje z odzieży proszek i neutralizuje nieprzyjemne zapachy z ubrań np. dym tytoniowy.

Jeśli musisz poradzić sobie z trudnymi plamami przed włożeniem do pralki możesz je dodatkowo zamoczyć w wodzie z octem i zostawić na kilka godzin. Dzięki temu dużo łatwiej usuniesz palmy z ubrania.

Pożółkłe ubrania

Gdy ubrania zżółkną namocz zje w wodze z octem spirytusowym. na litr wody dodaj 50ml octu spirytusowego. Zostaw odzież na całą noc, a następnie rano wypierz ją w pralce. Zamiast płynu do płukania wlej 125ml białego octu.

Elektryzowanie się tkanin

Jeśli będziecie używać octu jako środka do płukania tkanin to również zapobiegniecie elektryzowaniu się ich.

Czyszczenie pralki octem

Do pojemnika na proszek wlej 250 mililitrów octu spirytusowego. ustaw pranie na 90 stopni oraz najdłuższy program. Dzięki temu zadbasz o swoją pralkę i usuniesz kamień, który mógłby doprowadzić ją do końca swojego żywota. Taką kurację najlepiej pralce zafundować raz na dwa miesiące.

Nieprzyjemny zapach z pralki

Czasem z pralki czuć nieprzyjemny zapach, którzy przenika na ubrania. Stosując ocet do prania również możesz mu zapobiec. Jeśli nigdy go nie używałaś zastosuj na pralce program czyszczenia, który podaliśmy wcześniej. Z pralki przestanie brzydko pachnieć, a potem kolejne stosowania octu pomogą zachować efekt.

Źródło artykułu: http://www.genialetricks.de/

Podobne artykuły