Wypadają Ci włosy? Oto 5 sposobów na rozwiązanie tego problemu

Uroda Data publikacji: 27 stycznia 2017

Łysienie i to jak wcześnie ono się zacznie uwarunkowane jest genetycznie. Dlatego jeśli Twoi rodzice wcześnie zaczęli tracić włosy możesz spodziewać się tego samego. Być może masz już ten problem. Możesz jednak sprawić aby włosy były mocniejsze i wszystko opóźnić. Wystarczy zastosować się do tych rad.

Odżywianie włosów

Musisz pamiętać o odpowiednim odżywianiu naszych włosów. Jak mówi stare przysłowie, jesteś tym co jesz. Dlatego nie bez znaczenia dla zdrowia naszych włosów jest nasza dieta. Powinna ona być bogata w białko oraz warzywa. Oto kilka produktów szczególnie dobrych dla włosów:

  • ryby (cynk)
  • fasola (białko)
  • jajka (białko)
  • płatki owsiane (krzem)
  • warzywa liściaste (żelazo)
  • nabiał (magnez)
  • brokuły (witamina E)
  • kapusta (witamina C)

Zobacz również: Domowy środek na wypadnie włosów. 3 składniki!

Woda

Nasze ciało w większości składa się z wody. Nie inaczej jest z włosami. Jeśli będziemy odwadniać nasz organizm będą cierpiały na tym włosy, które będą dużo cieńsze oraz słabsze. Dlatego bardzo ważne dla zdrowia włosów, jak i całego organizmu jest spożywanie wody w odpowiedniej ilości. Jeśli pijemy dużo herbaty i kawy to wody powinniśmy pić jeszcze więcej bo kofeina ją wypłukuje. Przyjmuje się za normę 1,5 litra wody dziennie.

Stres

Stres jest zabójcą naszych włosów. Gdy żyjemy w ciągłym stresie nasze włosy rosną nawet o połowę wolniej. Na pewno znasz przysłowie „osiwiał ze stresu”, albo „wyrywa sobie włosy garściami z nerwów”. Nie są one jedynie wymysłem, a mają swoje potwierdzenie w realnym życiu. Stres jest naprawdę morderczy dla organizmu. Czasem wystarczy go ograniczyć, a wiele problemów znika.

Zobacz również: 5 domowych sposobów, aby poprawić wygląd włosów

Sok z cebuli

To świetny naturalny środek, który przyśpiesza porost włosów oraz polepsza ich kondycję. Wystarczy dwie-trzy cebule zblendować. Odsączyć sam sok i umyć nim głowę. Pozostawić na 15 minut i dopiero umyć ją zwykłym szamponem. Taka kuracja powtarzana raz dziennie przez 6 tygodni potrafi dać niesamowite efekty. Włosy stają się mocniejsze, gęstsze. Rosną szybciej i wyglądają o kilka lat młodziej.

Aloes

Kolejną domową kuracją jest masaż skóry głowy aloesem. Wyrównuje on poziom pH skóry oraz wzmacnia porost włosów. Jest naprawdę bardzo skuteczny, wiele szamponów regenerujących włosy zawiera wyciąg z aloesu.

Zobacz również: Jak hodować aloes w domu

Źródło artykułu: http://valentinbosioc.com/mens-hair-loss-5-best-fixes/

Podobne artykuły