Czy potrafisz rozwiązać to działanie matematyczne?

Lifestyle Data publikacji: 28 marca 2018

Potrafisz rozwiązać to równanie? Okazuje się, że jest ono sprawcą wielu problemów i podzielonych opinii w społeczności Internautów. Niestety prawidłowy wynik jest tylko jeden, czy potraficie go poznać?

Na pewno pamiętacie, że w szkole uczono nas kolejności rozwiązywania działań. Problemem jest właśnie ten element, a właściwie nasza pamieć, która czasami zawodzi. Zadanie to świetnie sprawdza to ile pamiętamy ze szkoły.

Najwięcej osób podaje wyniki 1 oraz 9. Niektórym wyjdzie nawet 6, 3 lub 0 (te odpowiedzi na pewno są nieprawdziwe). Jeśli równanie wpiszemy w Google wyjdzie nam automatycznie wynik 9. Niektórzy jednak pokazywali zdjęcia różnych kalkulatorów, które pokazywały dwa różne wyniki i jest wśród nich cyfra 9 i 1.

Matematyk Maciej Karpiński dla tvn24 rozwiązał to zadanie i zauważa, że jeśli wykonamy zadanie zgodnie z tym czego nauczyliśmy się w szkole podstawowej, to wynikiem jest 9.

Wydawać by się mogło, że zamiast dzielenia śmiało możemy postawić kreskę ułamkową, jednak nasuwa się wtedy pytanie, czy 12:6:2 to to samo, co 12:6/2? A Ty jaki wynik otrzymałaś?

Podobne artykuły