Posmaruj tym brzeg garnka, a podczas gotowania zawartość nie wykipi

Porady Data publikacji: 21 maja 2024

Podczas gotowania zupy lub makaronu boisz się odejść od garnka, bo zawsze wtedy przygotowywana potrawa kipi? W internecie możesz znaleźć wiele patentów oraz tipów, jak w życiu codziennym ułatwić sobie różne czynności. Jednym z nich jest prosty, ale skuteczny sposób na to, jak uniknąć wykipienia potrawy.

Od dziś żadna potrawa już Ci nie wykipi

Na profilu modern_bionic_mop można znaleźć dużo przydatnych porad nie tylko dotyczących dbania o dom i ogród, ale też lifehacków, które ułatwią Twoje codzienne prace.

Jedna z rolek dotyczy gotowania, a raczej sposobu na to, jak zapobiec wykipieniu wody na przykład podczas gotowania ziemniaków. Potrzebujesz jedynie odrobinę tłuszczu (może to być olej, masło lub odrobina smalcu), który bez problemu znajdziesz w swojej lodówce. Nałóż go na ręcznik papierowy, a następnie od wewnątrz posmaruj brzeg garnka tłuszczem. W ten sposób nie tylko Twoja potrawa nie wykipi, ale też unikniesz nieprzyjemnej pracy, związanej z czyszczeniem płyty grzewczej. Dzięki czemu będziesz mógł bez przeszkód delektować się swoim posiłkiem.

Oczywiście ten genialny sposób sprawdza się nie tylko podczas gotowania ziemniaków, ale też makaronu, zupy, a nawet mleka. A tutaj jak wiadomo, wystarczy dosłownie chwila nieuwagi i katastrofa gotowa.

Internauci zachwyceni tym prostym patentem

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby lifehacków ułatwiających życie. Również użytkownikom Instagrama ten prosty tip przypadł do gustu. Pod opublikowaną rolką pełno jest pozytywnych komentarzy, które nie tylko chwalą pomysłowość modern_bionic_mop, ale też potwierdzają, że jest to patent sprawdzony i co najważniejsze, jest to tip, który naprawdę działa.

“Zaraz zrobie dziekuje”

“Wypróbowałam, działa”

“Super tip”

Użytkownicy Instagrama dzielą się swoimi sposobami, jak sprawić, aby podczas gotowania zawartość garnka nie wykipiała

Rolka zyskała dużą popularność, a internauci chętnie dzielą się pod nią swoimi sprawdzonymi sposobami na to, aby potrawa w garnku nie wykipiała:

“Kładę na garnku drewnianą łopatkę ,nie wykipią”

“Ja zawsze dodaję łyżeczkę masła. Babcia I mama mnie tego nauczyły”

“Ja wlewam olej 1 lyzeczke do wody tez nie wykipia”

Co jeszcze można zrobić, aby uniknąć katastrofy w kuchni podczas gotowania? Pamiętaj, aby zmniejszyć płomień gazu lub moc palnika na płycie indukcyjnej. Nigdy też nie przykrywaj całej powierzchni garnka pokrywką, zawsze należy zostawić małą szczelinę, przez którą będzie mogła uciekać para. W ten sposób zmniejszasz ryzyko tego, że Twoja potrawa wykipi.

Podobne artykuły