Poród w księdze rekordów Guinessa. Urodziła dziesięcioraczki!

Lifestyle Data publikacji: 10 czerwca 2021

37-letnia mama urodziła dziesięcioraczki (3 dziewczynki i 7 chłopców). Jest to absolutny rekord Guinessa i stąd też trafił do książki rekordów. Nikt wcześniej poza tą mamą nie urodził tak wielu dzieci na raz.

Urodziła dziesięcioraczki

Szczęśliwą mamą dziesięcioro dzieci jest mieszkanka RPA. Poród odbył się przy cesarskim cięciu w Pretorii. Szczęśliwą mamą jest 37-letnia Gosiame. Cesarkę zrobiono w siódmym miesiącu ciąży, ale wszystkie dzieci są zdrowe i mają się dobrze.

Sami lekarze byli zaskoczeni porodem, bo podczas badań USG nie udało im się doliczyć wszystkich dzieci. Potrafili tylko znaleźć ósemkę, co i tak już było niezłym wynikiem. Jednak po wyjęciu ósmego dziecka w brzuchu matki były nadal jeszcze dwa. To dla wszystkich była niezła niespodzianka.

Jeszcze nigdy żadna matka nie urodziła 10. dzieci podczas jednej ciąży. Tym samym Gosiame pobiła rekord świata, który wcześniej należał do mieszkanki Mali, która urodziła dziewięcioraczki. Jeśli zastanawiacie się, czy to jedyne jej dzieci – nie. Wcześniej urodziła bliźniaki, a więc teraz mam 12. dzieci.

Życzymy mamie dziesięcioraczków dużo spokoju i wsparcia ze strony męża. Opieka nad taką gromadką niemowlaków kwalifikuje się do kolejnej nagrody :)

Podobne artykuły