Porady babuni, które ułatwią Twoje życie

Porady Data publikacji: 03 grudnia 2020 / Aktualizacja: 2021-04-22

Nasze babcie wiedziały najlepiej jak radzić sobie z trudnościami codziennego życia. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka porad, które znały już nasze babcie i z powodzeniem stosowały. Warto się od nich uczyć i korzystać z doświadczenia starszych pokoleń :)

Woda po ugotowaniu ryżu jako krochmal

Krochmal powstaje po zmieszaniu skrobii roślinnej z wodą. Krochmalenie pościeli, obrusów czy zasłon sprawia, że nie wchłaniają one kurzu czy wilgoci. W ten sposób zabezpieczały tkaniny nasze babcie. Krochmal można wlać do pralki i puścić jeszcze jedno płukanie rzeczy, które w ten sposób zostaną wykrochmalone.

Gdy nie było w domu skrobii ziemniaczanej nasze babcie potrafiły sobie z tym radzić i stosowały wtedy wodę po ugotowaniu ryżu.

Co zrobić by szklanka nie pękła podczas wlewania wrzątku

To stary patent, który dzisiaj raczej nie ma potrzeby znać jeśli macie nowe szklanki. Te nie pękają od wrzątku, ale zanim pojawiły się takie w sklepach, kiedyś szklanki mogły od temperatury pęknąć.

Dlatego nasze babcie wkładały do szklanki łyżeczkę, aby temperatura w szklance szybciej uchodziła.

Domowy nawóz do kwiatów

Nasze babcie nie kupowały kwiatom nawozu, a za to korzystały z tego co mają w domu. Jednym z takich sposobów jest napar z szałwii, którym raz na dwa tygodnie podlewa się kwiaty doniczkowe.

Jak usunąć plamy z rdzy

Ocet pomoże Ci w usunięciu plam z rdzy. Wystarczy nasączyć szmatkę (białą, niefarbowaną) octem, a następnie przetrzeć nią plamę i gotowe.

Jak wypędzić szkodniki na kwiatach

Gdy szkodniki zaatakują twoje kwiaty wystarczy w ziemię w doniczce wetknąć pokrojony ząbek czosnku. Kwiatom to nie zaszkodzi, a szkodniki tego aromatu nie nawidzą.

Usuwanie osadu z kamienia z kranów

Tutaj prosty sposób wystarczy by skutecznie pozbyć się osadów. Nasącz szmatkę octem, a następnie owiń nią kran w miejscu, gdzie występują osady.

Podobne artykuły