Jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-23

Kupujesz przyprawy w jednorazowych młynkach? Nie musisz ich wyrzucać, gdy zawartość się skończy. Takie młynki można otworzyć i uzupełnić ponownie. Wystarczy znać pewien trik. Dzięki temu możemy oszczędzić pieniądze. Zakupienie samej przyprawy bez młynka jest bowiem tańsze. Jeśli go uzupełnimy, wtedy zaczniemy oszczędzać.

Sposób na otwarcie jednorazowego młynka do przypraw

Sól morska jodowana w młynku kosztuje ok. 10 zł za ok. 100g. Wszystko zależy od tego, jakiego producenta wybierzemy. Gruboziarnistą sól morską jodowaną możemy kupić za około 8 zł za kilogram w zwykłym opakowaniu. Jak więc widać, cena młynka jest tutaj naprawdę duża.

Jeśli więc uda nam się go otworzyć, a następnie napełnić i zamknąć ponownie, wtedy możemy oszczędzić sporo pieniędzy. Chcielibyśmy dzisiaj w tym Wam pomóc, przedstawiając Wam sposób, na który wpadł jeden z użytkowników YouTube.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak możecie zobaczyć na wideo, otwarcie takiego młynka jest bardzo proste. Wystarczy nam zwykły nożyk. Możemy wykorzystać do tego scyzoryk.

Pierwszym krokiem, który musimy wykonać jest podważenie górnej pokrywki. Uważajcie tylko, aby się nie pokaleczyć. Dlatego zamiast nożyka warto użyć cienkiego śrubokręta z płaską końcówką. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko skaleczenia.

Chwilę będziemy musieli się pomęczyć, ale w końcu nam się to uda. Musimy podważyć dekielek przesuwając ostrze wzdłuż obwódki.

Teraz możemy ponownie wsypać przyprawy do młynka. I wystarczy już ponownie wsadzić dekielek, który wcześniej zdjęliśmy. Młynek jest gotowy do ponownego użycia.

Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi będziecie wiedzieć, jak otworzyć jednorazowy młynek do przypraw. Uzupełnicie zawartość i dzięki temu zaoszczędzicie pieniądze.

Podobne artykuły