Półkotapczan czyli sposób na zaoszczędzenie miejsca!

Wnętrza Data publikacji: 04 października 2019

Czym jest półkotapczan? Jest to mebel, który łączy w sobie dwie funkcje, tapczanu i półki. Składane łóżko w szafie to moda z okresu PRL-u, która dzisiaj wraca do coraz większej ilości domów i mieszkań. Powód jest bardzo prosty. Mebel ten jest niesamowicie praktyczny i pozwala zaoszczędzić dużo miejsca. Po złożeniu wygląda jak szafa stojąca w rogu pokoju, a gdy jest rozłożony zapewnia nam dużą i wygodną powierzchnię do spania.

Nowoczesny design

Dzisiejsze półkotapczany wygląda jednak zupełnie inaczej niż te, które pamiętamy z przeszłości. Dzisiaj klienci oczekują nie tylko praktyczności, ale również dobrego designu, o czym wiedzą sklepy takie jak Meblini. Dzięki temu meble te wyglądają nowocześnie i mnogość wzorów sprawia, że z łatwością dopasujemy je do naszego wnętrza i panującego w nim stylu, który wcześniej obraliśmy. Wystarczy tylko zapoznać się z ofertą na stronie https://meblini.pl/polkotapczany, aby zauważyć, że dzisiejszych półkotapczany wcale nie będziemy musieli się wstydzić. Nawet więcej, będą one ciekawym elementem wnętrza, które z pewnością zaskoczy nie jedną osobę nocującą w naszym domu.

Półkotapczan to oszczędność miejsca

Mebel ten idealnie sprawdzi się w przypadku kawalerek, gdzie musimy dzielić pokój sypialniany z dziennym. Złożone łóżko nie będzie nam zawadzać, a i przyjmowanie gości w takim salonie będzie dużo przyjemniejsze. Jego zastosowań jest jednak dużo więcej. Być może macie w domu pokój gościnny, który używany jest przez gości jedynie od czasu do czasu. Warto w tym czasie korzystać z niego w inny sposób, na przykład robią domowe biuro. Można przeznaczyć go również na bawialnię dla dzieci, ale stojące wewnątrz łóżko czy tapczan zajmowałby zbyt wiele cennego miejsca. Wtedy półkotapczan jest wybawieniem i pozwala nam to miejsce zaoszczędzić i wykorzystać w inny sposób.

Mimo, iż sprawdzają się one idealnie w miejscach gdzie mamy mało przestrzeni na urządzenie to nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z nich również w pokojach, które tego miejsca mają dużo więcej. Dzięki temu możemy zyskać go jeszcze więcej i jednocześnie schować łóżko z widoku odwiedzających nas osób. Jest to opcja warta przemyślenia tym bardziej, że ceny półkotapczanów oscylują w okolicy 2000-3000 złotych. Nie jest to wiele jak za tak praktyczny mebel, gdzie często cena samego łóżka może być porównywalna.

Nieodzownym elementem sypialni czy pokoju gościnnego jest również komoda, w której można złożyć używaną przez nas odzież. Warto zastanowić się nad jej wyborem już na etapie wybierania półkotapczanu. Dzięki temu kupując ją od jednego producenta możemy zachować spójny design. Komody w ofercie Meblini będą idealnie komponowały się z półkotapczanami dostępnymi na stronie.

Podobne artykuły