Podkaszarka akumulatorowa: jaką wybrać?

Kategoria: Ogród
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-06-30

Poszukujesz wysokiej jakości podkaszarki akumulatorowej, a nie jesteś do końca pewien, jak się za taki zakup zabrać? Ze względu na mnogość produktów na rynku zakup podkaszarki akumulatorowej o wysokiej jakości nie jest wcale prostym zadaniem, więc dobrze wyposażyć się w odrobinę wiedzy na ten temat.

Odpowiednio dobrana akumulatorowa podkaszarka pomoże ci bardzo podczas koszenia trawy i innych czynności związanych z pielęgnacją ogrodu bądź trawnika. Czym więc charakteryzuje się dobra podkaszarka akumulatorowa?

Zalety podkaszarki akumulatorowej

Zanim zabierzemy się za szukanie odpowiedzi na pytanie “jaką podkaszarkę akumulatorową wybrać”, warto zastanowić się, dlaczego akurat dobrym rozwiązaniem jest inwestowanie w urządzenie wyposażone w akumulator litowo-jonowy. W porównaniu do np. tradycyjnej kosiarki spalinowej, korzystanie z podkaszarek akumulatorów jest znacznie cichsze i zdrowsze zarówno dla użytkownika, jak i samego otoczenia.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Kosa akumulatorowa gwarantuje również większą swobodę poruszania w porównaniu do wariantów sieciowych — zasilanie akumulatorowe oznacza, że nie jest konieczne stałe podłączenie do źródła prądu. Niektórzy negują wygodę podkaszarek akumulatorowych, argumentując, że wymagają ciągłego doładowywania. Prawda jest jednak taka, że pojemność akumulatora w przypadku nowoczesnych modeli pozwala na dłuższą pracę bez konieczności doładowywania, a sam czas ładowania również nie jest przesadnie długi.

Na co zwracać uwagę wybierając podkaszarki akumulatorowe?

Wiemy już, dlaczego podkaszarki akumulatorowe cieszą się taką popularnością. Jaka podkaszarka akumulatorowa zatem zagwarantuje nie tylko wydajne koszenie, ale i również spory komfort pracy? Sprawdźmy najistotniejsze parametry:

  • Prędkość obrotowa: od tego parametru zależy tempo pracy wału napędzającego głowicę. Jeżeli planujesz ścinanie gęstej trawy na dużej powierzchni, dobrym wyborem będzie podkaszarka akumulatorowa o prędkości przynajmniej 9000 obr./min. W przypadku lżejszych prac w zupełności wystarczą ci podkaszarki akumulatorowe, których maksymalna liczba obrotów mieści się w przedziale pomiędzy 6000 a 8000 obrotów na minutę. 
  • Głowica tnąca: warto odpowiednio dobrać rodzaj głowicy do planowanego koszenia. Okrągła obrotowa głowica tnąca to klasyczne rozwiązanie, którym łatwo zetniesz chwasty oraz miękką trawę. Gdy potrzebujesz jednak ciąć grubszy materiał (np. gałęzie), lepszym rozwiązaniem jest głowica trójkątna. Jeśli natomiast interesuje cię kształtowanie żywopłotów czy krzewów, najlepszą opcją będzie podkaszarka akumulatorowa z tarczą tnącą bądź nożami. Warto mieć na uwadze, że nowoczesne modele często mają wymienne głowice i tarcze.
  • Szerokość koszenia: poręczna podkaszarka charakteryzowana przez mniejszą szerokość cięcia (około 200 mm) lepiej sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach i przy mniejszych trawnikach i ogrodach. Gdy jednak potrzebujesz sprzętu do większej powierzchni, sprawdź modele o szerokości cięcia wynoszącej przynajmniej 300 mm.
  • Pojemność baterii: od tego parametru zależy w dużej mierze wygoda użytkowania. Jeżeli chcesz by, podczas pielęgnacji trawnika nie trzeba było często doładowywać akumulatora, przyda ci się podkaszarka wyposażona w litowo-jonowy akumulator z pojemnością pomiędzy 2 a 4 Ah, najlepiej z napięciem pomiędzy 12-18 V. Taki sprzęt zagwarantuje ci przynajmniej dwie godziny ciągłego przycinania trawy.
  • Dodatkowe akcesoria: teleskopowa rura pozwalająca wydłużyć urządzenie, ergonomiczny uchwyt, lekka, wytrzymała konstrukcja z tworzywa sztucznego czy też automatyczna regulacja żyłki tnącej bądź wygodna możliwość obrotu kierownicy i osłona zabezpieczająca: to tylko kilka przykładów elementów, na które warto zwrócić uwagę, gdyż zwiększają wygodę usługi.

Chcesz mieć pewność, że kupujesz produkt z najwyższej półki, wyposażony wygodny uchwyt i z odpowiednimi parametrami? Koniecznie sprawdź, co mają ci do zaoferowania specjaliści ze sklepów takich jak Narzędziownia.shopDzięki kilku dekadom w branży zdążyli zgromadzić szeroki asortyment zróżnicowanego typu produktów nie tylko do pielęgnacji ogrodu, ale i także różnych innych prac związanych z majsterkowaniem. Stawiają tylko na artykuły od najbardziej renomowanych producentów, a ich nowa, odświeżona strona pozwoli ci szybko odnaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Sprawdź, co mają do zaoferowania rynkowi liderzy i skorzystaj z darmowej dostawy w przypadku zakupów na co najmniej 1000 złotych!

Podobne artykuły