10 pomysłów na lepszą organizację Twojego ogrodu

Ogród Data publikacji: 22 kwietnia 2018

Chcesz aby Twój ogród był lepiej zorganizowany? Ma na to wpływ wiele rzeczy od samego ułożenia i zaplanowania ogrodu po wszystko co jego dotyczy np. przechowywanie narzędzi. Dzisiaj przedstawimy Wam 10 pomysłów, które mogą Wam pomóc w lepszej organizacji Waszego ogrodu.

1. Organizer na wąż ogrodowy

Starą metalową felgę od samochodu możesz wykorzystać ponownie jako organizer do węża ogrodowe. Zrobilibyśmy tylko tu jedną modyfikację i felgę umieścili na ruchomej konstytucji. Dzięki temu łatwo można rozwijać wąż po prostu za niego ciągnąć.

2. Organizer na narzędzia ogrodowe

W naszych narzędziach ogrodniczych zapanuje wreszcie porządek :)

3. Ogrodowy warsztat

Jeśli ktoś majsterkuje z pewnością ma w garażu swój warsztacik. Jeśli jednak ktoś uwielbia pracować w ogrodzie to dlaczego miałby takiego nie mieć w ogrodzie? :)

4. Zielnik z palety

Jeśli zawsze marzyłaś o zielniku, ale nie miałaś na to miejsca to możesz wykorzystać paletę i zrobić wertykalny zielnik :)

5. Organizer na narzędzia z palety

Samą paletę możesz również wykorzystać by zorganizować swoje ogrodnicze narzędzia.

6. Kuchnia w ogrodzie

Kuchnia w ogrodzie to coś nam się marzy. Oto kilka pomysłów, które mogą Was zainspirować.

7. Tablica do rysowania kredą w ogrodzie

Bardzo fajny pomysł dla dzieci, które mogą w ogrodzie spędzić jeszcze milej czas. Pomysł dobry tym bardziej, że nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca.

8. Odzyskiwanie deszczówki

Po co zużywać wodę do podlewania ogrodu i płacić również za ścieki skoro wodę możemy odzyskać bo spada nam z nieba :) Beczka posiada przelew i nadmiar można odprowadzić do kanalizacji.

9. Gazony z płytek chodnikowych

Wystarczy je ze sobą skleić i gotowe. Prosto i szybko :)

10. Odizolowany warzywniak

Jeśli chcesz chronić swoje warzywa przed wścibskimi zwierzętami czy harcującymi dziećmi to bardzo dobrym pomysłem jest po prostu ogrodzenie go.

Podobne artykuły