Czy pingwiny mają kolana

Lifestyle Data publikacji: 30 czerwca 2017

Czy pingwiny mają kolana? To pytanie nurtuje wiele osób i okazuje się, że jego rozwiązanie jest bardzo proste :) Jeśli i ty się zastanawiasz, czy pingwiny mają kolana to przeczytaj ten artykuł do końca :)

Ostatnio w Internecie stało się bardzo modne pytanie „czy pingwiny mają kolana’. Temat stał się na tyle wiralowy, że pewna grupa naukowców postanowiła dać naukowy dowód i odpowiedź na to jakże ciekawe pytanie, które nurtuje wiele osób.

Skąd ono właściwie się wzięło? Zapewne miał to być żart, podobny do „co było pierwsze, jajko czy kura”. Okazuje się jednak, że bardzo wiele osób wzięło je bardzo na serio i zaczęło wyszukiwać dowodów i odpowiedzi. Najbardziej skutecznym sposobem sprawdzenia tej kwestii okazało się jednak zrobienia zdjęcia rentgenowskiego pingwina.

Pewna grupa naukowców wykonała zdjęcie rentgenowskie pingwina aby sprawdzić czy pingwiny mają kolana. Jak okazało się po przeprowadzeniu tego eksperymentu faktycznie, pingwiny mają kolana.

fot. zombiak.pl

Jest to bardzo dobrze widoczne na zdjęciach rentgenowskich. Po prostu na co dzień nie są one widoczne bo są zakryte przez pierze.

Co ciekawe pingwiny nie używają ich do chodzenia, pewnie zauważyliście, że chodzą kiwając się na boki i nie zginając nóg. Wykorzystują je jednak do przesuwania się na brzuchu po lodzie i śniegu. Wtedy odpychają się od powierzchni lodu zginając nogi w kolanach i odpychając tułów do przodu.

fot. zombiak.pl

Największa zagadka internetu została rozwiązana. Pingwiny mają kolana :) Podzielcie się tym artykułem ze znajomymi, jeśli zastanawiali się czy pingwiny mają kolana, to niech poznają odpowiedź.

Podobne artykuły