Pijesz napoje bezpośrednio z puszki? Niesie to za sobą zagrożenie!

Wnętrza Data publikacji: 22 marca 2017 / Aktualizacja: 2018-01-25

Słyszeliście historię śmierci poprzez zakażenie bakterią Leptospira? Znajdowała się ona na puszce napoju, a przeniósł ją na nią szczur oddając na nią mocz. Historia ta była dość głośna w sieci i po niej zaczęto zwracać większą uwagę na dezynfekcję wieczek puszek.

Dlaczego lepiej nie pić napojów bezpośrednio z puszki

Musimy mieć świadomość tego, że nigdy nie wiemy co działo się z puszką napoju, którą właśnie otwieramy. Leżała na magazynie, miało z nią kontakt wiele osób i również zwierząt. Dlatego zostaje na nich mnóstwo bakterii, które zazwyczaj nam nie zagrażają, ale raz na jakiś czas może być inaczej.

Tym bardziej, że otwierając puszkę wieczko wpychamy tak naprawdę do środka i cały czas ma ono kontakt z napojem gdy go pijemy. Dlatego warto się zabezpieczyć i za każdym razem gdy chcemy wypić z puszki zrobić kilka rzeczy.

Zacznijmy od tego, że puszkę zanim ją otworzymy powinniśmy umyć wodą, a najlepiej jakimś detergentem. Obejrzyjmy również czy na puszce nie znajduje się jakiś zaschnięty nalot. Możemy również polać wieczko puszki wodą utlenioną by zabiła ona znajdujące się na niej bakterie i ją zdezynfekowała.

Wszystko to zabiera jednak czas i sprawia, że napój w puszce nie jest tak praktyczny i wygodny jak dotychczas. Ale czy warto ryzykować i czy nie lepiej kupić go po prostu w butelce?

Podobne artykuły