Pancerny smartwatch G-SHOCK G-SQUAD – reweolucja na rynku smartwatchy

Gadżety Data publikacji: 09 czerwca 2020

Zegarki G-SHOCK znane są nie tylko ze swojej stylistyki, (możecie obejrzeć je tu https://www.zegarek.net/zegarki/casio/g-shock.html), ale i wytrzymałości, którą samodzielnie udało nam się nie raz przetestować. Oczywiście nie było to celowe, ale podczas korzystania z niego nie musimy przejmować się tym, że mamy zegarek na ręce. Nie bez powodu określa się je mianem niezniszczalnych. Te dwie rzeczy sprawiły, że kilka zegarków marki Casio G-SHOCK zagościło w naszym domu.

Z czasem jednak miejsce tych zegarków zajęły inteligentne opaski, które oprócz wskazywania godziny, potrafią pokazać nam jaka jest nasza aktywność w ciągu dnia. Przydatne jest też wyświetlanie powiadomień z telefonu. Oferowały to i jedną rzecz, którą żaden ze smartwachy nie mógł się pochwalić – długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Pierwszy smartwach G-SHOCK ładowany przez słońce!

Zacznę od tego co od razu wzbudziło moje zainteresowanie. G-Squad GBD-H1000 będzie wyposażony w nowoczesny mechanizm solarny. Oznacza to, że oprócz tradycyjnego ładowania zegarka, tak jak w przypadku większości smartwachy, przez port USB, zegarek będzie ładował się też przez panele słoneczne rozmieszczone na tarczy zegarka.

Na jednym ładowaniu powinien wytrzymać 14 godzin w trybie treningu, ale gdy nie potrzebujemy wszystkich czujników, możemy liczyć na to, że zegarek podziała nawet pełen rok bez ładowania. W razie potrzeby baterię podładuje tutaj panel słoneczny. Takiego rozwiązania właśnie brakowało mi w smartwatchach.

G-SQUAD GBD-H1000 do monitoringu aktywności fizycznej

Jest to oczywiście zegarek przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie. Znajdziemy tam więc szereg funkcji, które wspomogą nasze treningi. Wśród nich jest:

  1. Tryb stopera i timera
  2. Mierzenie czasów całkowitych oraz okrążeń podczas biegania
  3. Pomiar tętna z nadgarstka
  4. Barometr
  5. Wysokościomierz
  6. Kompas
  7. Termometr
  8. Czujnik przyśpieszenia
  9. Licznik kroków

Oczywiście zegarek połączymy z naszym telefonem przez Bluetooth i wygodnie przejrzymy nasze osiągnięcia oraz ustalimy własne plany treningowe.

G-SQUAD GBD-H1000 to również praktyczny smartwacht

Dla osób, które nie są zbyt aktywne fizycznie, ale bardzo lubią stylistykę jaką oferuje G-SHOCK, a jednocześnie chcą skorzystać z funkcji smart, GBD-H1000 ma również coś do zaoferowania.

Mamy możliwość skorzystania z kalendarza, a alarm wibracyjny przypomni nam o wszystkich ważnych terminach w nim zapisanych. Na wyświetlaczu natomiast zobaczymy powiadomienia o przychodzących wiadomościach czy połączeniach z naszego telefonu.

Dla osób, które często gubią swój telefon i nie pamiętają gdzie go znaleźć, przydatna okaże się również funkcja „ZNAJDŹ TELEFON”, która włączy w nim alarm dźwiękowy, który pomoże nam go namierzyć.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego zegarka to zapraszam Was do tego artykułu – https://www.zegarek.net/przewodnik/aktualnosci/pierwszy-smartwatch-od-g-shock-premiera-g-squad-gbd-h1000.html.

Podobne artykuły