Drewniane dodatki do salonu — czyli jak ocieplić wnętrze?

Gadżety Data publikacji: 14 kwietnia 2022

Salon to miejsce, gdzie spędzasz najwięcej czasu z rodziną. Warto się postarać, żeby było to miejsce przytulne i ciepłe. A jego wystrój zachęcał całą rodzinę do spędzania w nim wspólnego czasu. Materiałem, który wnosi taką przytulność i ciepło jest drewno. I nie musisz od razu wypełniać całego salonu drewnianymi meblami czy obkładać ścian boazerią. Efekt ciepłego i przytulnego salonu bez problemu osiągniesz za pomocą dodatków wykonanych z drewna. Oryginalną ozdobą będzie drewniana skarbonka, do której zbierzecie całą rodziną drobne na wakacyjne wydatki. Porządnickim z kolei przyda się elegancki organizer drewniany. Zegary drewniane to oczywisty klasyk w wystroju wnętrz, może więc zainteresuje Cię coś bardziej ekstrawaganckiego? Wyobraź sobie, że twój salon ozdabiają… stojaki na wino. Drewniane, nietypowe dekoracje, dzięki którym pochwalisz się swoją kolekcją win. Jak widzisz, pomysłów jest sporo. Sprawdźmy, jak można je wykorzystać w salonie.

Skarbonka drewniana — sposób na oszczędzanie pieniędzy z dziećmi

Przegląd drewnianych dodatków, które ocieplą Twój salon, zaczynamy nietypowo. Co by było, gdyby jedną z ozdób w Twoim domu była skarbonka drewniana? Starannie wykonana z jesionowego drewna i dostępna w wielu różnych kształtach — na przykład liter alfabetu albo zwierzaków. Ciepły, miodowy kolor tego drewna na pewno przypadnie do gustu Twoim domownikom. A Twój salon zrobi się dzięki niemu bardziej przytulny.

No dobrze, ale po co stawiać w salonie drewnianą skarbonkę? Pomyśl o drobnych monetach, które ciągle znajdujesz po kieszeniach. Umów się z dzieciakami, że wszystkie takie znaleziska wrzucacie do skarbonki. Po wyznaczonym czasie — tygodniu albo miesiącu — opróżniacie skarbonkę i wydajecie zebrane drobniaki na żelki czy inne przyjemności.

Organizer — drewniany pomocnik w domowym biurze

Biurowy kącik, który musiałeś urządzić w dużym pokoju, sprawia, że salon nie jest już tak przytulny, jak kiedyś? Nic się nie martw. Odpowiednie dodatki ocieplą Twoje domowe biuro. Uważaj tylko, żebyś nie zaczął w nim spędzać więcej czasu niż na kanapie z rodziną.

Elegancki organizer drewniany nie przypomina typowych akcesoriów na biurko. Ciepły kolor drewna sprawi, że potraktujesz go bardziej jak dekorację. Ale nie daj się oszukać, taki drewniany organizer to także przydatny gadżet. Dzięki jego pomocy poukładasz wszystkie długopisy, spinacze i inne biurowe drobiazgi w jednym miejscu. 

Pamiętaj tylko, że piękne słoje drewna i złoto-miodowy kolor jesionu mogą zatrzymać Cię w domowym biurze na dłużej. Jeśli widzisz takie zagrożenie, postaw obok organizera skarbonkę drewnianą. I umów się z dziećmi, że za każdą nadgodzinę wrzucasz do niej kilka złotych. Skarbonka przypomni Ci, że nie ma nic cenniejszego, niż czas spędzony razem z rodziną.

Zegary drewniane — klasyczny dodatek w nowoczesnym wydaniu

Klasyczny drewniany dodatek, który znajdziesz w wielu domach? Zegar, najczęściej lakierowany na wysoki połysk albo z daleka błyszczący politurą. Błyszcząca powierzchnia takiego zegara nie wywołuje skojarzeń z przytulnością i ciepłem.

Na szczęście zegary drewniane w bardziej nowoczesnym wydaniu nie chowają drewna za warstwą lakieru. Ciepłe, miodowe i złote odcienie drewna sprawiają, że wnętrze robi wrażenie bardziej przytulnego i przyjaznego. Naturalna faktura i piękne wzory drewnianych słojów cieszą oko i sprawiają, że chcesz mieć zegary drewniane w każdym pokoju. Nie tylko w przytulnym salonie.

Skarbonka drewniana w podobnym stylu będzie idealną towarzyszką Waszych wieczorów w salonie. Postaw ją obok drewnianego zegara i zapowiedz rodzinne rozgrywki Scrabble albo Rummikuba… na czas. Każdy, kto przekroczy limit czasowy, wrzuca karną złotówkę do drewnianej skarbonki. Na koniec turnieju policzcie zebrane fundusze i idźcie na lody. Raz na jakiś czas warto wyjść ze swojego cieplutkiego domu. Najlepiej na rodzinny spacer.

Stojaki na wino — drewniane dekoracje dla miłośników win

Czujesz, że Twój salon potrzebuje jeszcze trochę ciepłego otulenia i drewnianych dodatków? Proszę bardzo. Zaprezentuj swoją kolekcję win przy użyciu stojaków na wino. Drewnianych, oczywiście. Spokojnie, nie musisz wystawiać swoich win w salonie przez cały czas. Są jednak takie sytuacje, kiedy poręcznie będzie je mieć pod ręką.

Wyobraź sobie, że zapraszasz znajomych na wieczór przy lampce wina. Zamiast nieustannie wędrować w tę i z powrotem z salonu do kuchni, postaw stojaki na wino na stole. Drewniane stojaki pięknie się komponują kolorystycznie z głęboką zielenią butelek. A dlaczego stojaki, a nie jeden stojak? A no dlatego, że na każdym z nich możesz zaprezentować inne trunki, tak żeby Twoi goście mogli wybrać swoje ulubione wino na wieczór.

Co powiesz na takie propozycje drewnianych dodatków do salonu? Nietypowe, oryginalne, może niekoniecznie takie, na które sam byś wpadł. Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj, że drewniane dodatki mają nie tylko ocieplić Twój salon. Niech będą też przydatne i użyteczne. I naprawdę towarzyszą Twojej rodzinie podczas wspólnego spędzania czasu w salonie.

Partnerem artykułu jest sklep orlofrzezby.pl.

Podobne artykuły