Palisz w piecu śmieciami? 5 tys karty to nie mit!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-12-20

Palenie w piecu śmieciami szkodzi naszemu zdrowiu. Niestety wiele osób nadal to robi uważając, że najwyższa kara, która może nas spotkać to zwykły mit.

Mandat lub wysoka grzywna

Jak podaje tvn24.pl przekonał się o tym jeden z mieszkańców Leszna, który usłyszał wyrok i musi teraz zapłacić 5 000 zł kary za palenie w piecu śmieciami.

Warto wspomnieć, że podczas kontroli zaproponowano mandat karny, którego mężczyzna nie przyjął. Sprawa trafiła więc do sądu, gdzie zapadł wyrok i wysoka kara, która ma też za zadanie wystraszyć innych i przekonać ich do tego, że palenie śmieciami nie popłaca. Za te pieniądze można było kupić opału na dużo więcej czasu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Kontrole są i będą zapewne dużo częstsze. Drony z czujnikami latają nad naszymi kominami sprawdzają skład dymu wydobywającego się z naszych kominów. Gdy wykryją w nim substancje niepożądane, możemy liczyć się z wizytą Strażników Miejskich i mandatem. Jak widać kara może być jednak dużo surowsza.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły