Napój, który oczyści twoje jelita – PRZEPIS

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-08-26

Złogi pokarmowe to coś co dotyczy praktycznie wszystkich. Lekarze twierdzą, że w skrajnych przypadkach może znajdować się aż 15 kg resztek pokarmowych w jelitach. Dlaczego powstają? Wszystkiemu winny jest sposób naszego odżywiania.

Średnio każdy z nas może posiadać ok. 5kg złogów w jelitach, aczkolwiek osoby, które nie dbają o swoją dietę mogą posiadać ich dużo więcej. Najczęściej odpowiedzialna jest za to żywność przetworzona i alkohol. Resztki pokarmowe nie tylko sprawiają, że ważymy więcej, ale też pogarszają pracę naszych jelit, powodują zaparcia, wzdęcia czy inne choroby jelit.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak nie dopuścić do powstawania złogów w jelitach?

Przede wszystkim zwracaj uwagę na to co jesz. Spożywaj dużo błonnika, który usprawnia prace jelit. Jedz mniej, ale częściej np. 5 razy dziennie lub więcej jeśli potrzebujesz. Unikaj śmieciowego jedzenia. Nie oznacza to, że masz rezygnować np. z hamburgera, ale nie powinien on być głównym składnikiem Twojej diety.

Jak oczyścić jelita ze złogów pokarmowych?

Do oczyszczenia jelit ze złogów pokarmowych wykorzystamy specjalny napój, który przygotujemy samodzielnie. Specjalna kombinacja składników usprawni pracę jelit i pomoże nam wydalić zaległe w nich resztki pokarmowe. Dzięki temu nie tylko poczujecie się lżej. Znikną niektóre problemy zdrowotne będące wynikiem złogów jelitowych, a nawet poczujecie się lepiej. Toksyny uwalniane ze złogów trafiają do naszego organizmu negatywnie na niego wpływając.

Przepis na napój oczyszczający jelita

  • szklanka wody
  • 2,5 łyżki żelu z aloesu
  • 2 łyżki kwiatu lipy
  • łyżeczka soku z cytryny

Najpierw zalewamy aloes wrzątkiem i po chwili dodajemy kwiaty lipy odstawiając do zaparzenia. Po zaparzeniu przez ok. 5 minut odcedzamy napój przez sitko i dodajemy sok z cytryny. następnie go wypijamy. Aby osiągnąć pożądane efekty należy spożywać go przez 7 dni.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły