Ozdoby mogą urzekać: dekoracje do salonu i ciekawe pomysły na nowoczesne dodatki

Wnętrza Data publikacji: 10 września 2021

Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy większość wolnego czasu i przyjmujemy gości. Musi być on więc przytulny, a jednocześnie reprezentacyjny. Chcemy bowiem, aby wszyscy, którzy nas odwiedzą docenili nasz gust i styl w jakim urządziliśmy wnętrze. Gołe ściany temu nie pomagają. Dają wrażenie koncepcji, która do końca nie zostałą zaplanowana. Miejsca, którego nie potrafiliśmy wykorzystać.

W domach naszych dziadków w miejscach takich mogliśmy spotkać ręcznie malowane obrazy oraz ich repliki, które zamknięte były w masywne ramy. Dzisiaj w naszych wnętrzach stawiamy dużo częściej na skandynawski lub industrialny minimalizm. Przemyślane połączenia kolorów oraz odcienie szarości i bieli. Obrazy takie po prostu przestały pasować do takich wnętrz.

Dzisiaj zastępuje się je minimalistycznymi grafikami zamknięty w delikatne ramy. Stanowią one dodatek i piękne uzupełnienie wnętrza nie przytłaczając go jednak swoim ciężarem wizualnym, tak jak klasyczne obrazy. To doskonała propozycja dla tych, którzy szukają czegoś wyjątkowego do dopełnienia swojego salonu.

Grafiki na ścianę – modny dodatek do salonu

Grafiki na ścianę to idealne narzędzie, które ożywi nasz salon, ale jednocześnie pozwoli oddać nasz gust i styl. Pomoże w tym duży wybór wzorów. Wśród nich znajdziemy nowoczesne wzory, zdjęcia w stylu vintage, fotografie gwiazd kina czy najpiękniejsze dzieła architektury. To sprawia, że każdy znajdzie coś co doskonale odzwierciedli jego indywidualny charakter.

Dodatkową zaletą jest to, gdy mamy możliwość wyboru z autorskiej kolekcji danego sklepu. Moda sprawiła, że grafiki na ścianę możemy kupić w większości marketów budowlanych. Brak im jednak tego czegoś, czego oczekujemy od dodatków do wnętrza – niepowtarzalności.

Chcemy, aby nasze wnętrze było niepowtarzalne, a trudno uzyskać taki efekt kupując dodatki w sieciówkach, w których jednocześnie zakupy robią setki tysięcy innych osób. Dlatego warto czasem sięgnąć głębiej i skorzystać z oferty osób, dla których jest to nie tylko pracą, ale również pasją.

Czym jeszcze ozdobić salon?

Salon to doskonałe miejsce na fotografie rodzinne. Odpowiednio wyeksponowane i wybrane zdjęcia będą piękną dekoracją. Dodadzą wnętrzu rodzinnego ciepła. Będą też świetnym pretekstem do konwersacji, gdy wśród gości pojawi się niezręczna cisza. Wtedy zawsze możemy wziąć jedno z ulubionych zdjęć i opowiedzieć związaną z nim historię.

Samo zdjęcie, choć jest obrazem upamiętniającym chwilę, jest jedynie kawałkiem zadrukowanego arkusza papieru fotograficznego, jeśli nie ubierzemy go w odpowiednią ramę. Eleganckie ramki na zdjęcia pozwolą nam zadbać o designerski aspekt fotografii, które zamierzamy ustawić w salonie na półkach lub powiesić na ścianach.

Piękna ramka na zdjęcie stworzy z niego niemal dzieło sztuki oraz sama w sobie będzie dekoracją. Najczęściej wybieramy ramki prostokątne lub owalne. Przy ich wyborze musimy jednak najpierw znać wielkość odbitek fotografii, aby dobrać odpowiedni rozmiar.

Pamiętajmy również o tym, że zdjęcia możemy wydrukować również w większej rozdzielczości i powiesić na ściany niczym obrazy. Możemy tworzyć z nich również kompozycje. Bawić się ich rozmiarami, ułożeniem i ramkami uzyskując jednocześnie niepowtarzalne efekty, których nie znajdziemy w żadnym innym wnętrzu.

Podobne artykuły