Otwarta strefa dzienna w domu parterowym – zobacz inspirującą aranżację!

Wnętrza Data publikacji: 13 lutego 2020

Otwarte wnętrza to nie tylko aranżacyjny trend, ale również doskonały sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Od wielu lat w kreowaniu wewnętrznych układów funkcjonalnych dominują takie właśnie rozwiązania, które doskonale sprawdzają się także w małych domach. Otwarty plan strefy dziennej wymaga starannej organizacji przestrzeni i odpowiedniego zdefiniowania poszczególnych funkcji użytkowych. Jeżeli szukasz inspiracji, zobacz, jak zaaranżowano strefę dzienną parterowego „Domu w renklodach 2 (G2)”.

Współcześni inwestorzy pokochali parterówki i bardzo chętnie wybierają właśnie takie projekty domów, chcąc korzystać z atutów jednokondygnacyjnego wnętrza bez schodów i skosów oraz cieszyć się bliskością ogrodu.

Dom w renklodach 2 (G2)” to jednorodzinny budynek parterowy o efektownej, nowoczesnej bryle, w ramach której zaprojektowano także dwustanowiskowy garaż (pow. domu ok. 120 m2, pow. garażu ok. 36 m2). Wnętrze wyróżnia się funkcjonalnością i prezentuje klarowny podział na strefę dzienną i nocną. Dla komfortu użytkowania jednokondygnacyjnego domu ma to ogromne znaczenie, ponieważ gwarantuje mieszkańcom swobodne korzystanie z każdej jego części. Odpowiednia aranżacja strefy dziennej w prezentowanej parterówce akcentuje odrębność funkcjonalną salonu, jadalni oraz kuchni, zachowując jednocześnie stylistyczną spójność całej przestrzeni.

Duże, nowoczesne przeszklenia w roli głównej

W otwartej strefie dziennej „Domu w renklodach 2 (G2)” główną rolę gra naturalne światło. Wprowadzają je do wnętrza odpowiednio rozmieszczone przeszklenia, które stanowią także bardzo ważny element w odbiorze przestrzeni. Podnoszą walory dekoracyjne domu oraz podkreślają nowoczesny charakter wnętrza. Praktycznym, a zarazem interesującym rozwiązaniem aranżacyjnym jest przesuwny system otwierania drzwi tarasowych, dzięki niemu architektura domu została harmonijnie połączona z otaczającym ogrodem.

Komfortowa strefa wypoczynkowa

To bardzo ważne miejsce w każdym domu, tutaj mieszkańcy spędzają wspólnie wolny czas oraz spotykają się z przyjaciółmi. W centralnym punkcie salonu znajduje się duża, narożna sofa, niski stolik kawowy oraz pufa. Stonowana kolorystyka oraz naturalne materiały budują klimat sprzyjający wypoczynkowi, który dodatkowo uatrakcyjnia daleki widok na zieleń ogrodu.

Z bielą oraz szarością ścian pięknie komponuje się drewniana podłoga. Drewnem zaakcentowano także strefę telewizyjną, obok której znajduje się dodający przytulnego nastroju kominek. Estetycznym rozwiązaniem jest wnęka do przechowywania drewna kominkowego.

Jadalnia z widokiem na ogród

Przestrzeń salonu płynnie komunikuje się z jadalnią, z której także rozciąga się szeroki widok na ogród. Strefy te łączą się ze sobą i przenikają wzajemnie, dając możliwość szybkiego dostosowania aranżacji do potrzeb domowników, np. w trakcie przyjęć w większym gronie. Duży stół o minimalistycznej, skandynawskiej formie oraz wygodnie wyprofilowane krzesła zapraszają do wspólnego posiłku. Część jadalnianą w ramach strefy dziennej podkreślono za pomocą odpowiednio rozplanowanego oświetlenia. Nad stołem zawieszono dwie nowoczesne lampy.

Funkcjonalne rozwiązania w kuchni

Serce każdego domu to kuchnia, a w niej najważniejsza jest optymalna organizacja, zapewniająca wygodę podczas przyrządzania posiłków. W aranżacji odrębność strefy kuchennej zaakcentowano odpowiednim ułożeniem zabudowy. Granicę wizualnie rysuje półwysep, pełniący funkcję barku śniadaniowego, a także dodatkowego blatu do pracy. Bardzo elegancko prezentuje się połączenie szarości i bieli, będące kolorystyczną kontynuacją aranżacji zastosowanej w  części wypoczynkowo – jadalnianej. Wygodną pracę w kuchni ułatwia także wysoka zabudowa ze sprzętem AGD oraz przyległa spiżarnia. Zapewnia dodatkową powierzchnię do przechowywania, a dzięki ujednoliceniu kolorystycznemu i wyrównaniu zabudowy kuchennej z drzwiami, wejście do niej zostało dyskretnie ukryte.

Więcej wizualizacji wnętrz „Domu w renklodach 2 (G2)” oraz inne projekty domów parterowych można obejrzeć na stronie pracowni ARCHON+.

Podobne artykuły