Co to są schody zabiegowe. Gdzie najlepiej się sprawdzają?

Kategoria: Wnętrza
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-11-01

Przy budowie domu piętrowego ważny jest wybór schodów. To na jaki rodzaj schodów się zdecydujemy będzie miało wpływ na to, jak wglądać będzie nasze wnętrze oraz ile schody zajmować będą miejsca. Warto wiedzieć, że coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie schodów zabiegowych. Czy to rozwiązanie jest dobre? Dziś sprawdzimy, jakie są wady i zalety oraz jaka jest cena schodów zabiegowych.

Czym są schody zabiegowe?

Jeśli chcemy wiedzieć, czy montaż takich schodów jest opłacalny, warto na początek dowiedzieć się, czym one tak właściwie są. Są to schody, które zmieniają kierunek u podstawy. W większości przypadków nie są one wzbogacone w spocznik, przez co chodzenie po nich nie jest tak wygodne, a na przykład w przypadku schodów łamanych. To co ich odróżnia to, to że mają one różnej wielkości stopnie. Najczęściej są one szerokie na zewnątrz, a od strony wewnętrznej są wąskie. Jeśli dobrze je zamontujemy dbają one o nasze bezpieczeństwo. Warto jednak pamiętać, że by wchodzie nie takich schodach było bezpieczne i komfortowe, to konieczne jest zamontowanie stopni o tej samej wielkości.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Zalety schodów zabiegowych

Jednym z największych plusów takich schodów wewnętrznych, jest to, że idealnie pasją one niemal do każdego wnętrza. Nie tylko zajmują mniej miejsca  niż innego rodzaju schody, ale również z łatwością możemy je dopasować, tak by wnętrze wyglądało na większe i tak rzeczywiście będzie. Nie możemy również zapomnieć o tym, że można wykonać je z dowolnego materiału. Balustrady, jak i stopnie mogą zostać wykonane z drewna, czy też szkła lub innego materiału, który zapewni nam bezpieczeństwo. To daje nam tak wiele możliwości. Warto również wiedzieć, że większość schodów zabiegowych możemy znaleźć w sklepach, gdzie będą one już gotowe do montażu. A ich złożenie i montaż w domu, czy mieszkaniu jest bardzo łatwy, więc każdy z łatwością to zrobi. Kolejnym ich plusem jest to, że doskonale nadają się do większych wnętrz, gdzie potrzebne jest połączenie pięter. A jeśli tylko odpowiednio wyprofilujemy wielkość stopni, to zyskamy w domu wygodne i bezpieczne dla domowników schody.

Wady schodów zabiegowych

Mimo tego, że pasują one do niemal każdego wnętrza, to warto pamiętać, że w domach niskich i małych mogą się nie sprawdzić i mogą zajmować za dużo miejsca. To jednak nie jest problem do rozwiązania. Możemy zamówić mniejszych rozmiarów schody zabiegowe i będą one idealnie pasować do każdego rodzaju wnętrza, a tak jak wspomnieliśmy mogą one nawet go optyczne powiększać.

Podobne artykuły