Oszustwo na fałszywego lekarza. Uważajcie i ostrzeżcie starsze osoby!

Lifestyle Data publikacji: 08 grudnia 2022

Fałszywy lekarz wyłudził od 86-letniego seniora i jego żony 200 tysięcy złotych! Sprawa miała miejsce w Zielonej Górze i opisały ją lokalne media. Ta wiadomość to przestroga dla wszystkich seniorów i jednocześnie informacja, jak ochronić się przed tego typem oszustwa. Po oszustwach na wnuczka i policjanta, złodzieje teraz obrali sobie lekarzy, jako zawód, który darzymy zaufaniem.

Jak wygląda oszustwo na fałszywego lekarza?

Oszuści skontaktowali się telefonicznie z ofiarami. Następnie poinformowali, że są lekarzami, a ciężko chora na COVID córka przebywa w klinice. Przekonali oni ofiarę, że do uratowania córki potrzebnych jest 70 tysięcy złotych.

Na nieszczęście dla ofiar, pieniądze posiadali w zamkniętej szkatułce, do której nie mieli kluczyka. Dlatego przekazali ją całą z łączną zawartością 200 000 złotych. Po pieniądze zgłosiła się nieznana ofiarom kobieta.

W ten sposób wyłudzono od seniorów ogromną ilość pieniędzy. Zagrano na ich emocjach i chęci ratowania swojego dziecka. Sprawą zajmuje się policja. Jest to jednak przestrogą dla wszystkich, aby uważać. Oszuści szukają coraz to nowych sposobów i jak widać, lekkie modyfikacje znanych nam już technik nadal potrafią działać.

Podobnie oszukiwano na wnuczka i policjanta, teraz uderzono w seniorów, którzy posiadają oszczędności za pomocą chęci ratowania zdrowia i życia swoich bliskich. To okrutne, ale jak widać skuteczne. Dlatego ostrzeżcie swoich bliskich, rodziców, dziadków, aby uważali na tego typu sytuacje.

  • https://wiadomoscizg.pl/informacje/falszywy-lekarz-zgarnal-200-tysiecy-zlotych-86-letniemu-seniorowi-z-zielonej-gory

Podobne artykuły