Osoby z nadciśnieniem nie powinny jeść tych produktów

Zdrowie Data publikacji: 04 maja 2021

Jeśli zmagasz się z nadciśnieniem, to są produkty spożywcze, których powinnaś unikać. Warto jeść wtedy wiele warzyw, owoców, ryb czy drobiu. Nie wszystko jednak jest dla nas dobre.

Ogranicz sól

Zbyt duża ilość soli w diecie w przypadku nadciśnienia będzie dla Ciebie niekorzystna. Wiele produktów zawiera sól już w sobie. Dlatego ograniczmy dodatkowe dosalanie potraw. Dużo lepiej jest skorzystać z ziół, które nadadzą potrawom smaku.

Unikaj czerwonego mięsa

Wołowina i wieprzowina powinny zdecydowanie rzadziej występować w Twoim menu. Nie musisz jednak rezygnować całkowicie z mięsa. Możesz przecież korzystać dowolnie z drobiu czy ryb.

Tłusty nabiał

Ograniczaj nabiał, ale nie rezygnuj z niego. Ogranicz spożycie pełnotłustych produktów, a w zamiast skorzystaj z chudych i półtłustych. Dietetycy nie zalecają jednak korzystania w pełni odtłuszczonych produktów, jak np. jogurt 0%.

Cukier również nie jest dobry

Uwielbiasz słodkie napoje i słodycze? Niestety, ale musisz również ograniczyć ich spożycie. Prowadzą one do otyłości, a ta jest bardzo niewskazana w przypadku nadciśnienia.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły