Suche i szorstkie dłonie? Zrób tę maseczkę i zadbaj o nie!

Uroda Data publikacji: 18 maja 2021

Masz suche i szorstkie dłonie? Przyczyną mogą być choroby skóry, ale obecnie dużo częściej winne jest korzystanie ze środków dezynfekujących, które zawierają alkohol i tym samym wysuszają skórę. Dlatego obecnie nasze dłonie wymagają dużo większej pielęgnacji niż zazwyczaj.

Niestety korzystanie ze środków dezynfekujących jest w obecnej rzeczywistości konieczne. Stacje dezynfekujące ulokowane są w każdym sklepie czy urzędzie. Pozwalają one na zmniejszenie ryzyka zakażenia się koronawirusem. Aby płyn w nich znajdujący się był skuteczny, musi zawierać sporo alkoholu. Ten natomiast wysusza naszą skórę powodując, że dłonie stają się szorstkie, a skóra popękana.

Maseczka regenerująca dłonie

Wystarczą dwa składniki, które masz w swojej kuchni, aby stworzyć maseczkę, która regeneruje skórę i nawilżą ją. Potrzebujesz do tego 1/2 dojrzałego banana oraz łyżki gęstego jogurtu lub śmietany. Ugnieć banana i połącz go ze śmietaną, a następnie nałóż taką maseczkę na dłonie dobrze ją wsmarowując jak krem. Odczekaj 15 minut i spłucz ją. Na koniec warto użyć dodatkowo kremu nawilżającego.

Podobne artykuły