Depilacja laserowa – Czy warto z niej skorzystać?

Uroda Data publikacji: 15 grudnia 2017

Która z kobiet nie marzy o pięknej i gładkiej skórze zwłaszcza latem, gdzie odkrywamy większą część ciała i często wychodzimy na plażę. Problem z szybkim odrastaniem lub wrastaniem włosków pod skórę to zmora kobiet w każdym wieku. Domowe sposoby, jak maszynka do golenia, kremy, żele i woski, pasta cukrowa oraz depilator wbrew pozorom nie zapewniają satysfakcjonujących rezultatów. Często też skóra jest podrażniona oraz sucha z powodu zastosowania złych preparatów. Metod depilacji jest naprawdę dużo, a jedną z najpraktyczniejszych, którą można wykonać w większości gabinetów kosmetycznych jest depilacja laserowa. Czym jest? Jakie daje efekty oraz czy warto z niej korzystać. Na te oraz inne nurtujące pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

Co to jest depilacja laserowa?

Obecnie jedna z najpopularniejszych i bezinwazyjnych metod usuwania niechcianego owłosienia. Zabieg ten coraz bardziej zyskuje na popularności i cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko u kobiet – również mężczyźni zaczęli doceniać doskonałe efekty zabiegu. Nic dziwnego bowiem depilacja laserowa już po 2-3 seriach zapewnia długotrwałe pozbycie się niechcianych włosków. Zabieg polega na uszkodzeniu macierzy, co hamuje odrastanie włosa. W konsekwencji skóra pozostaje gładka i o wiele delikatniejsza w dotyku. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet o wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień.

Na czym polega zabieg?

Depilacja nie wpływa na funkcjonowanie organizmu toteż zabieg jest całkowicie bezpieczny, polega na przyłożeniu głowicy lasera do ciała, ten z kolei emituje wiązkę skoncentrowanego światła, która skutecznie likwiduje włoski wraz z ich mieszkami. Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanego obszaru oraz gęstości owłosienia.  Często występuje uczucie dyskomfortu zwłaszcza na delikatnych partiach ciała. Po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które zwykle znika już po kilku godzinach od wykonania zabiegu, najpóźniej po 2-3 dniach.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jak w większości zabiegów tak i przed depilacją laserem należy odpowiednio przygotować się przed jego wykonaniem. Najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę to m.in.:

 • skóra powinna być ogolona,
 • jeśli skóra jest opalona należy odczekać co najmniej 4 tygodnie,
 • przed zabiegiem nie można usuwać włosków pęsetą, depilatorem, woskiem,
 • opryszczka i inne infekcje znajdujące się w okolicy depilowanego obszaru,
 • co najmniej 3 tygodnie wcześniej należy odstawić zioła np. nagietek,
 • zadbać aby skóra nie była podrażniona i odpowiednio nawilżona,
 • przed zabiegiem nie stosować kremów z substancjami złuszczającymi.

Wypełnienie powyższych czynności oraz innych, które pomogą przygotować się do zabiegu umożliwia wykonanie depilacji natychmiast.

Przeciwwskazania

Czy depilacja laserowa jest dla każdego? Otóż nie zabieg kategorycznie zabroniony jest w wielu sytuacjach. Aby móc skorzystać z zabiegu kosmetycznego należy spełnić wszystkie wymagane kryteria. Do najczęstszych przeciwwskazań zalicza się:

 • przyjmowanie leków światłouczulających,
 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • intensywna opalenizna,
 • nowotwory – w przypadku przebytych należy przeprowadzić dokładną konsultację ze specjalistą,
 • stosowanie samoopalaczy, bronzerów,
 • infekcje w miejscu wykonywanego zabiegu.

Najczęściej depilowane partie ciała

Częstym powodem nadmiernego owłosienia są dziedziczone geny. Jednak to jak natura obdarowuje każdą kobietę jest kwestią indywidualną. Część Pań może narzekać na brak włosków, kolejne mają ich mało, a jeszcze inna grupa kobiet narzeka na ich nadmiar. Nadmierne owłosienie to problem zarówno estetyczny, jak i psychiczny. Kobiety, które mają ich za dużo czują się mniej atrakcyjne, spada ich samoocena. Dlatego też coraz więcej Pań decyduje się na zabieg depilacji laserowej. Do najczęściej i najchętniej depilowanych obszarów zaliczają się takie partie ciała jak:

 • okolice bikini,
 • pachy,
 • nogi,
 • plecy,
 • wąsik.

I choć problem nadmiernego owłosienia to kompleks wielu osób, bardzo często na zabieg depilacji kobiety decydują się ze względów higienicznych, a czasem po prostu jest to zwykła wygoda i ucieczka przed regularnym goleniem oraz usuwania owłosienia domowymi nie zawsze skutecznymi preparatami.

Zalecenia po zabiegu

Po depilacji może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które najczęściej znika po kilku godzinach lub na drugi dzień (wszystko zależy od depilowanej partii ciała). Jeżeli skóra jest podrażniona należy unikać kosmetyków na bazie alkoholu, czasami również mydła i dezodorantów. Po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, co najmniej przez 4 tygodnie nie  opalać się, skórę regularnie nawilżać łagodnym kremem. Istotne również jest to aby w przerwie między zabiegami nie wyrywać i nie golić włosów.

Nadmierne owłosienie to problem ogromnej liczby społeczności. Obecnie istnieją metody, które zapewniają trwałe usuwanie niechcianych włosków. Zabieg laserem wydaje się być najlepszą alternatywą, która przede wszystkim jest bezpieczna i co najważniejsze nie pozostawia żadnych defektów, a gwarantuje efekt gładkiej skóry na długi czas.

Podobne artykuły