Ogród – prywatna strefa relaksu

Ogród Data publikacji: 25 lutego 2021

Przydomowy ogród czy ten, który mamy na działce (a nawet większych rozmiarów balkon) mogą stać się naszą prywatną strefą relaksu. Trzeba tylko zadbać o ich przytulny, estetyczny i jednocześnie funkcjonalny wystrój. A pomoże w tym odpowiednie wyposażenie. Należą do niego: fotel na balkon, stoły ogrodowe czy donice ogrodowe.

  1. Fotel na balkon – by się zagłębić… także w marzeniach.
  2. Stoły ogrodowe – romantyczne śniadania i radosne biesiady.
  3. Donice ogrodowe – oprawa dla kwiatów.

Ogród, taras i balkon – zwłaszcza podczas ciepłych pór roku – to miejsca, które mogą nam zapewnić wytchnienie po długim i ciężkim dniu. Tam także możemy spędzać weekendy, gdy nie mamy sposobności, by wyjechać albo chcemy się zaszyć przed całym światem. Ogród to wreszcie wymarzone miejsce spotkań w większym gronie, podczas których możemy się cieszyć rozmowami i wspólnym spożywaniem posiłków. Dlatego warto zadbać o to, by było nam i naszym gościom w nim wygodnie, a otoczenie wprawiało w dobry nastrój. Jak więc zadbać o te aspekty? W dalszej części artykułu drobne podpowiedzi w temacie wyboru odpowiedniego wyposażenia ogrodu, tarasu czy balkonu.

Fotel na balkon – by się zagłębić… także w marzeniach

Fotel na balkon czy też do ogrodu pozwoli cieszyć się w wygodnej pozycji chwilami relaksu. To doskonałe miejsce, by zagłębić się w lekturze, rozmowie, własnych myślach, marzeniach czy też po prostu w nicnierobieniu. Fotele na balkon i te do ogrodu mają różne rozmiary, dlatego można je perfekcyjnie dobrać do dostępnej przestrzeni. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Dla miłośników stylu rustykalnego czy też tradycyjnego odpowiednie będą fotele z drewna lub też rattanu czy wikliny. Producenci foteli na balkon i do ogrodu wzięli też pod uwagę gusta tych, którzy na co dzień – także w wystroju wnętrz i otaczających ich przestrzeni – stawiają na styl nowoczesny. To właśnie dla nich są fotele z metalu, aluminium czy też z różnego rodzaju tworzyw. Wybierając fotel na balkon, taras czy do ogrodu, warto wziąć też pod uwagę ich przechowywanie – gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią, najlepiej sprawdzą się fotele składane. Jednak przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wygodę takiego fotelu – tutaj bardzo ważne jest jego wykończenie – czy są to miękkie poduchy czy nieco twardsza tapicerka. Bardzo ciekawym rozwiązaniem zapewniającym relaks są fotele wiszące, które mogą pełnić funkcję podobną do huśtawki i lekkim kołysaniem wyciszyć nas po całym dniu.

Stoły ogrodowe – romantyczne śniadania i radosne biesiady

Posiłki spożywane na świeżym powietrzu to jedne z najprzyjemniejszych chwil na tarasie czy w ogrodzie. By było nam – i naszym gościom – wygodnie, warto zainwestować w stół ogrodowy. Stoły ogrodowe to te klasyczne wykonane z drewna (trwałe i ponadczasowe) oraz (podobnie jak fotele balkonowe czy ogrodowe) metalowe czy szklane. Bardzo ciekawym rozwiązaniem – zarówno pod względem praktycznym (stabilność, trwałość, łatwa konserwacja) – jest stół kamienny czy stół betonowy. Stoły ogrodowe mogą być przeznaczone nawet dla 12 osób, a jeśli  nie dysponujemy dużą przestrzenią lub nie mamy w zwyczaju wyprawiać większych biesiad, możemy wybrać stolik skromniejszy, jeśli chodzi o rozmiar, ale równie urokliwy. Wśród stołów ogrodowych znajdziemy zarówno nieco staroświeckie, okrągłe z fantazyjnymi nóżkami, jak i nowoczesne w swej konstrukcji o kwadratowym czy prostokątnym blacie i chromowanych nogach.

Donice ogrodowe – oprawa dla kwiatów

Kwiaty to kwintesencja ogrodów. Same w sobie są piękne, ale odpowiednio dobrane donice ogrodowe pozwolą to piękno jeszcze bardziej wyeksponować. Dzięki donicom ogrodowym – na przykład ceramicznym, drewnianym, betonowym czy technorattanowym – kwiaty staną się bardziej widocznym elementem aranżacyjnym ogrodu. Tym bardziej, że można tu eksperymentować z formą – wybrać donice podłużne, takie o surowych kanciastych bryłach czy też o liniach łagodnych albo asymetryczne w swoim kształcie. Szeroki wybór pozwala dopasować donice do rodzaju roślinności – wielkości, sposobu rozrastania się czy formy i koloru kwiatów.

Dbajmy o nasze mniejsze i większe przestrzenie, to przecież dzięki nim często zyskujemy pozytywny nastrój czy bezcenne chwile relaksu.

Podobne artykuły