Meble do ogrodu, które posłużą latami? Na to koniecznie zwróć uwagę!

Ogród Data publikacji: 06 maja 2024

Ogród to miejsce relaksu i odpoczynku, dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór mebli ogrodowych. Warto pochylić się nad tym, by wybrać przedmioty trwałe i eleganckie. Pozwoli Ci to uniknąć nieudanych zakupów oraz zaoszczędzi czas, pieniądze i nerwy. Na co zwrócić uwagę, szukając mebli ogrodowych?

Co trzeba wziąć pod uwagę, przy zakupie mebli ogrodowych? 

Wybierając meble do swojego ogrodu, zwróć uwagę na kilka szczegółów: 

  • materiał wykonania,
  • funkcjonalność,
  • wykończenie,
  • design.

Elementy te wpłyną nie tylko na cenę konkretnego zestawu, ale będą istotne także dla ogólnego wyglądu ogrodu oraz jakości odpoczynku, jaki dzięki temu stworzysz. 

Przeglądając oferty koniecznie zajrzyj na VeloMarket.pl i sprawdź bogaty asortyment mebli ogrodowych: https://velomarket.pl/dom-i-ogrod/ogrod-i-balkon/meble.html. Znajdziesz tutaj artykuły, dzięki którym stworzysz wymarzone miejsce do relaksu.

Materiał i odporność na czynniki zewnętrzne

Surowiec, z którego wykonane są meble ogrodowe to istotny czynnik — ma duży wpływ m.in. na ich trwałość i elegancki wygląd. 

Najczęściej do produkcji wykorzystuje się: 

  • drewno,
  • PCV,
  • rattan,
  • technorattan. 

Drewno i rattan cieszą się wciąż dużą popularnością, jako materiały naturalne. Trzeba jednak wiedzieć, jak właściwie dbać o te meble. Po sezonie musisz przechowywać je w suchych, zamkniętych pomieszczeniach, a dla wydłużenia żywotności, pamiętaj o  konserwacji co jakiś czas. 

PCV i technorattan to tworzywa sztuczne, jednak elegancją nie ustępują surowcom naturalnym. Są zdecydowanie bardziej odporne na warunki atmosferyczne i łatwiej utrzymasz je w czystości.Funkcjonalność

Kupując meble, zwróć też uwagę na to, do czego ich potrzebujesz. To będzie kluczowy element, aby określić funkcjonalność mebli. 

Stół, który możesz rozkładać i zwiększać jego powierzchnię, sprawdzi się podczas okazjonalnych uroczystości na dworze czy wspólnego grillowania

Będzie też znacznie droższy od zwykłego, prostego stołu — dlatego musisz zastanowić się wcześniej, jakich rozwiązań potrzebujesz. 

Szukając funkcjonalnych mebli, zwróć uwagę nie tylko na ich użyteczność, ale także na przestrzeń, którą zajmują, gdy są rozłożone. Meble z dodatkowymi funkcjami są praktyczne, jednak mogą zajmować więcej miejsca lub być cięższe w przenoszeniu.

Design i dopasowanie do aranżacji

Trwałość i funkcjonalność to nie wszystko – weź pod uwagę również estetykę mebli i dobierz takie artykuły, które będą pasować do wystroju i aranżacji ogrodu. 

Jeśli dopiero organizujesz swój pierwszy ogród lub lubisz często zmieniać jego wystrój, postaw na klasykę i uniwersalność. Taki styl wpasuje się zarówno w aranżacje wiejskie, jak i nowoczesne, eklektyczne ogrody. Zwróć również uwagę na wykończenie mebli i dołączone do nich akcesoria dodatkowe, np. poduszki dekoracyjne. 

Wybierając meble ogrodowe, kieruj się takimi aspektami, jak jakość, funkcjonalność i wygląd. Rozpoznanie własnych potrzeb oraz porównanie ich z ofertami dostępnymi na rynku pomoże Ci znaleźć meble, które przez wiele sezonów będą nie tylko spełniać swoje zadanie, ale także cieszyć oko.

Podobne artykuły