Jak odblokować niezarejestrowaną kartę SIM

DomPelenPomyslow.pl Jak odblokować niezarejestrowaną kartę SIM

Jak odblokować niezarejestrowaną kartę SIM? Jeśli nie zdążyliście jej zarejestrować to odblokowanie niezarejestrowanej karty SIM jest na pewno dzisiaj Twoim problemem. Rejestracja karty SIM to wynik nowelizacji ustawy antyterrorystycznej. Wynika z niej, że każda karta SIM nawet prepaid musi być zarejestrowana u operatora.

Do dnia 1 lutego 2017 roku wszyscy operatorzy zostali zobligowani do wyłączenia niezarejestrowanych kart SIM. Oznacza to, że jeśli do tej pory tego nie zrobiliście to nie będziecie mogli dalej korzystać ze swojego numeru telefonu. Czy jest to jednak nieodwracalne? Nie. Jeszcze możesz odzyskać ten numer i móc korzystać ze swojej karty sim. Odblokowanie niezarejestrowanej karty sim nie jest wcale takim wielkim wyzwaniem. Powiemy Wam dokładnie co należy zrobić.

Jak odblokować niezarejestrowaną kartę SIM

Po pierwsze musimy pamiętać, że karta SIM nie wygasa od razu. Jeśli zapomniałeś jej zarejestrować to została ona jakby uśpiona. nadal możesz odbierać połączenia i otrzymywać sms-y przez pewien okres, ale nie możesz ich wykonywać. Jak sprawdzić ważność karty SIM? To zależy od operatora, z którego korzystasz. Ważność karty najczęściej przedłuża jej doładowanie np. o 3 miesiące. Dlatego też nie możesz zbyt długo zwlekać z odblokowaniem swojej karty bo po upływie tego czasu nie będzie to już możliwe, a Twój numer wróci do puli numerów do wykorzystania.

DomPelenPomyslow.pl Jak odblokować niezarejestrowaną kartę SIM

Czyli de facto do momentu gdy możesz jeszcze odbierać połączenia i otrzymywać sms-y jest możliwość odzyskania numeru. Wystarczy po prostu udać się do salonu i zarejestrować swój numer tak jak wcześniej. Póki karta ma jeszcze swój okres aktywności można dalej to zrobić. Jeśli jednak będziesz czekać zbyt długo i okres ważności karty się skończy, a ty podczas jego trwania nie zwrócisz się o zwrot wcześniej doładowanych środków to stracisz zarówno swój numer telefonu jak i wcześniej załadowane na kartę SIM środki pieniężne. Jak widzicie odblokowanie niezarejestrowanej karty SIM jest proste, wystarczy udać się do salonu :)

Jak odzyskać pieniądze na niezarejestrowanej karcie SIM?

Jeśli miałeś tam jakieś pieniądze to możesz je jeszcze odzyskać. Okres ważności karty nie zmienia się. Zgłoś się do swojego operatora i poinformuj, że chcesz odzyskać niewykorzystane środki na swojej karcie SIM, którymi wcześniej ją doładowałeś. Po rozpatrzeniu takiej reklamacji operator powinien zwrócić Ci te pieniądze. Odzyskanie pieniędzy nie będzie jednak możliwe po okresie ważności karty.

Do kiedy mogę zarejestrować kartę SIM?

Nie ma określonego terminu. Jedynym terminem, który to determinuje jest termin ważności karty SIM. Do 1 lutego 2017 roku karty te miały zostać wyłączone, ale od 2 lutego 2017 począwszy można nadal je zarejestrować u swojego operatora. Najlepiej zrobić to jak najszybciej i sprawdzić do kiedy ważna jest nasza karta SIM.

Sprawdzanie okresu ważności karty SIM

Orange – *124*# i połącz
Play – *101*# i połącz
T-Mobile – *101# i połącz
Plus – *100# i połącz

Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany?

Jeśli chcesz sprawdzić czy numer jest zarejestrowany możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy wysłać SMS do swojego operatora.

T-Mobile – *100#
Orange – SMS o treści NUMER pod numer 80190
Plus – SMS o treści: STATUS pod numer 80104
Play – SMS o treści: REJESTRACJA pod numer 111

Zobacz również
Skomentuj

Jak odblokować niezarejestrowaną kartę SIM