7 maja 2018

Obrazy na płótnie – błyskawiczny przepis na nową aranżację wnętrza

Tylko trzy kroki dzielą nas od zupełnie nowej aranżacji wnętrza i wbrew pozorom nie będzie to wcale ciężka praca, długotrwały remont ani wysokie koszty. Znamy bajecznie prosty przepis na to, by w mgnieniu oka cieszyć się odświeżonym wystrojem i to bez najmniejszego wysiłku. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać efektowne obrazy na płótnie, zamówić je przez Internet, a gdy dostarczy nam je kurier, zawiesić na ścianie. Gotowe!

Z pewnością nikt z nas nie chce tracić czasu, który mógłby spędzić na czytaniu dobrej książki, spotkaniu ze znajomymi lub spacerze, a to nas właśnie czeka, gdy podejmiemy się gruntownej rearanżacji wnętrza. Przyjrzyjmy się więc naszemu mieszkaniu i sprawdźmy, czy naprawdę potrzebuje remontu. Może wystarczy kilka drobnych zmian, które całkowicie odmienią dotychczasowy wygląd. W takiej sytuacji doskonałym pomysłem będą obrazy na płótnie, dzięki którym ożywimy nasz salon, sypialnię, a nawet kuchnię czy łazienkę. Mogłoby się wydawać, że jedna ozdoba niewiele zmieni. Tymczasem lista zalet, jakimi odznacza się takie rozwiązanie, jest naprawdę godna uwagi. Obrazy na płótnie to:

Szybka metamorfoza bez wysiłku

W świecie aranżacji wnętrz liczą się proste i praktyczne rozwiązania. Efektowne stylizacje nie powinny być tworzone kosztem naszego czasu i zdrowia, a często podejmujemy się żmudnych zadań, których rezultaty i tak nas nie zachwycają. By więc cieszyć się pięknym wystrojem, wcale nie musimy stawać na głowie. Wystarczy, że sięgniemy po drukowane na płótnie obrazy do salonu.

Przemalowywanie ścian może być dobrą zabawą, jeśli mamy towarzystwo i dodatkową parę rąk do pomocy, ale późniejsze sprzątanie i wnoszenie sprzętów, z pewnością nikogo nie cieszy. Wymiana mebli to z kolei duże przedsięwzięcie i spory wydatek finansowy. Natomiast zawieszenie obrazu na ścianie, to proste jak wypowiedzenie magicznego zaklęcia i, co ważne, naprawdę spektakularne rozwiązanie. Bez wychodzenia z domu, siedząc przed ekranem komputera, możemy wybrać ciekawe przedstawienie i kilkoma kliknięciami myszki dokonać zakupu.

Myloview

Kolosalna zmiana w prosty sposób

Może pojawić się teraz pytanie, czy tylko taka zmiana pozwoli nam rzeczywiście odświeżyć dotychczasowy wygląd. Wszystko zależy od tego, jaki wzór ściennej dekoracji wybierzemy. Malutkie przedstawienie z niewyróżniającym się pejzażem z pewnością nie przyniesie rewolucji. Jeśli jednak odważymy się na coś więcej, wówczas efekty będą z pewnością zachwycające. Po pierwsze, warto zdecydować się na przykuwający oko wzór. Im bardziej kolorowa i energetyczna będzie kompozycja, tym bardziej zmienimy charakter przestrzeni. Po drugie, duże znaczenie ma wielkość takiej dekoracji.

Jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, sięgnijmy po wielkoformatowe płótno. Możemy być pewni, że wieszając taką ozdobę, wprowadzimy przykuwający oko akcent. Trzecią propozycją jest tryptyk – na przykład trzy obrazy do kuchni, zawieszone nad jadalnym stołem, pozwolą nam się cieszyć smakowitym posiłkiem w niezwykle atrakcyjnej oprawie wizualnej.

Efektowna dekoracja do każdego pomieszczenia

Bardzo istotną zaletą, jaką odznaczają się obrazy na płótnie, jest to, że są wytrzymałe i sprawdzą się znakomicie w każdej części naszego mieszkania. Wysokiej jakości materiały i wodoodporny druk sprawiają, że takiej ozdobie nie straszna jest wilgoć w powietrzu ani wysokie temperatury. Dzięki temu piękne stylizacje  nie ograniczają się już tylko do salonu czy sypialni. Teraz możemy cieszyć się także zapierającym dech w piersiach wnętrzem nawet w łazience. Biorąc kąpiel będziemy podziwiać morski pejzaż lub wizerunek nastrojowej Wenecji. Nie zapominajmy także o tym, że dzień zaczynamy zazwyczaj od filiżanki kawy lub herbaty, dlatego miłe dla oka obrazy do kuchni pozwolą nam przywitać nowy dzień w doskonałym stylu. Zazwyczaj nie dekorujemy tej części naszego mieszkania, tymczasem nic nie stoi na przeszkodzie, by efektowny akcent pojawił się również i tutaj.

Bogactwo wzorów i nieograniczone możliwości

Warto postawić sobie teraz najistotniejsze pytanie: co mogą przedstawiać takie obrazy. Odpowiedź brzmi natomiast: wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy i nie ma w tym żadnej przesady. W sklepach internetowych znajdziemy tysiące wzorów, dlatego nie ma możliwości, by nie znaleźć idealnej dla siebie opcji. Wśród najchętniej wybieranych propozycji znajdują się malownicze pejzaże, słynne obiekty z wielkich metropolii czy kwiatowe kompozycje, ale warto sięgać także po nietuzinkowe pomysły. W nowocześnie urządzonym salonie świetnie będą wyglądać kolorowe abstrakcje, w przytulnej sypialni folkowe ornamenty, a w przedpokoju zabawny napis witający gości. Z kolei obrazy do kuchni mogą przedstawiać kolorowe słodkości, których na co dzień unikamy, ale w wystroju będą się znakomicie prezentować.

Drukowane na płótnie obrazy – do salonu, sypialni czy łazienki – to propozycja dla wszystkich, którzy w mgnieniu oka chcą odświeżyć swoje wnętrze i to bez wysiłku czy wydawania dużych pieniędzy. Metamorfoza pójdzie jak z płatka, a my będziemy zaskoczeni, jak wiele zmienimy, wieszając na ścianie przykuwające oko przedstawienie.