Kategorie

Nowe domy na Śląsku. Jakie inwestycje oddają właśnie deweloperzy działający w Gliwicach?

Kategoria: Mój dom
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-05-30
Nowe domy na Śląsku. Jakie inwestycje oddają właśnie deweloperzy działający w Gliwicach?

Nie wszystkie nowe inwestycje mieszkaniowe, które są teraz realizowane, oferują ten sam poziom. Warto szukać deweloperów, którzy stawiają na najwyższą jakość, a jednocześnie oferują pełne wsparcie w całym procesie zakupowym. Na jakie inwestycje zwrócić szczególną uwagę?

Jakie cechy powinny spełniać nowe osiedla w Gliwicach?

Rynek inwestycji mieszkaniowych rozwija się bardzo dynamicznie. Trudno się temu dziwić: galopująca inflacja, drożyzna, czy deficyt lokalowy, to główne czynniki, które napędzają sektor nieruchomości w całej Polsce, w tym także na terenie Aglomeracji Śląskiej.

Każdy, bez względu na to, czy szuka nowego domu w Gliwicach (i okolicznych gminach), czy raczej skłania się ku mieszkaniu, powinien dokładnie przeanalizować najważniejsze dane o inwestycji. Można tu wskazać na przykład na dostęp do usług towarzyszących.

Jeśli na terenie osiedla znajdują się np. panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych, monitoring, czy stacja ładowania pojazdów elektrycznych, to można być spokojnym o to, że inwestor podchodzi do projektu na poważnie. Można tu wskazać np. na dewelopera z Gliwic Dom100.eu, który nie tylko stawia na nowoczesne rozwiązania, ale dba też o ekologię. Na terenie wielu inwestycji nasadzono roślinność, która dodatkowo zwiększy komfort mieszkających tam osób.

Co z osobami, które chciałyby zamieszkać w nowym mieszkaniu z rynku pierwotnego? Na pewno warto poważnie zainteresować się Apartamentami Poezji III. Na terenie inwestycji powstaną dwa 4-kodygnacyjne budynki z 66 lokalami mieszkalnymi w metrażach od 25 do 94 mkw. 

Poza atrakcyjną lokalizacją (nieopodal zjazdu na Drogową Trasę Średnicową), inwestor zadbał o duże i szerokie balkony oraz odpowiednie nasłonecznienie lokali. Wartością dodaną są też nowoczesne, ciche windy oraz dostęp do szybkiego internetu światłowodowego.

Jakie inne cechy powinna spełniać nowoczesna inwestycja mieszkaniowa?

Deweloper, który stawia na najwyższą jakość, powinien zapewnić przyszłym właścicielom inwestycji dostęp do takich udogodnień, jak:

  • rowerownia,
  • komórki lokatorskie,
  • plac zabaw,
  • dekoracyjne wykończenie klatek schodowych i korytarzy.
Apartamenty Poezji III

Dobrze byłoby też, gdyby deweloper oferował profesjonalne wsparcie w zakresie doradztwa kredytowego. Atutem będzie na przykład rachunek powierniczy, współpraca z ubezpieczycielami, czy pomoc w przejściu przez całą procedurę związaną z zakupem wymarzonego metrażu.

Czy Gliwice to dobre miejsce do życia?

Tak, zdecydowanie. To duże, ponad 150-tysięczne miasto ulokowane w zachodniej części Aglomeracji Śląskiej. Ogromnym atutem gminy jest świetnie zorganizowana komunikacja publiczna oraz dostęp do najważniejszych w tej części Polski tras przelotowych: autostrady A1, A4 i DTŚ. 

W mieście działa też kilka cenionych uczelni. Atutem jest też bliskość terenów zielonych, np. jeziora Dzierżno Duże czy parku grunwaldzkiego. Gmina może też pochwalić się jednymi z najwyższych wynagrodzeń w województwie śląskim, nieznacznie przegrywając tylko z oddalonymi o zaledwie 25 km Katowicami. 

W mieście znajdziemy też wiele punktów handlowo usługowych. Na terenie Areny Gliwice cyklicznie odbywają się duże eventy. To tylko niektóre atuty, które ma do zaoferowania miasto. Widać więc dość wyraźnie, że to świetne miejsce do życia, nad którym warto się poważnie zastanowić.

Mogą Cię zainteresować