Zastosowania keczupu w domu – sprzątanie, uroda

Porady Data publikacji: 15 września 2021

Keczup jest rodzajem sosu pomidorowego, który podaje się na zimno. Najczęściej dodajemy go do kanapek, pizzy, frytek oraz innych potraw, których smak chcemy wzbogacić. Okazuje się jednak, że ma on dużo więcej ciekawych zastosowań i możemy wykorzystać go w naszym domu na wiele różnych sposobów. W tym artykule chcielibyśmy Wam je przedstawić i podpowiedzieć Wam, jakie problemy życia codziennego może rozwiązać keczup, który posiadacie w swojej lodówce.

Keczup czyści srebro

Masz srebrne sztućce lub biżuterię, na której pojawił się już ciemny nalot. Z racji zawartości kwasu octowego, keczup jest świetnym środkiem czyszczącym do srebra. Wystarczy nałożyć go na srebro, pozostawić na chwilę, a potem przetrzeć i spłukać. Wypróbuj ten sposób, a Twoje srebrne rzeczy będą znów lśniły nowością.

Maseczka na twarz z keczupu

Podstawą keczupu są pomidory. Zawiera on więc likopen, a także witaminy takie jak C, A i K. Są one bardzo cenne dla skóry naszej twarzy. Wspomagają produkcję kolagenu, który odpowiada za jej jędrność i pojawienie się zmarszczek. Dlatego stosowanie keczupu, jak maseczki na twarz pomaga nam ją odmłodzić i odświeżyć. Pamiętajcie tylko o tym, aby unikać kontaktu z oczami. Przyprawy, które zawarte są w keczupie mogą je podrażnić.

Keczup – sposób na zielony odcień włosów po basenie

Opisywaliśmy kiedyś sposób Jess Roberts, która podzieliła się nim na Instagramie. Nakładała ona swoim dzieciom na włosy keczup po basenie, aby pozbyć się zielonego odcieniu spowodowanego chlorem. Wystarczy maseczkę ze zwykłego keczupu nałożyć na włosy na 20 minut, a następnie ją zmyć.

Uniwersalny środek czyszczący

Zawartość octu w keczupie sprawia, że jest on świetnym uniwersalnym środkiem czyszczącym. Ocet czyści i jednocześnie dezynfekuje powierzchnie. Pomaga również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Dlatego jeśli pod ręką nie mamy innego odpowiedniego środka, wtedy wykorzystać możemy keczup.

Sprawdza się on również podczas czyszczenia przypalonych patelni. Wystarczy na przypaloną patelnię nałożyć keczup i zostawić go na godzinę. Następnie spłukujemy go i myjemy patelnię, tak jak zwykle. Efekt potrafi zaskoczyć.

Podobne artykuły