Nie zostawiaj psa w samochodzie! Zobacz co robić gdy takiego znajdziesz.

Lifestyle Data publikacji: 2020-08-22

Mamy do czynienia z falą upałów. Temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza i więcej. W samochodzie zostawionym na słońcu temperatura jest dużo wyższa. Może sięgać nawet 50-60 stopni Celsjusza.

Pozostawianie w nim psa grozi jego śmiercią, dlatego nigdy nie należy tego robić. Warto również wiedzieć jak zachować się w sytuacji, gdy takiego zobaczymy.

Co zrobić gdy zobaczymy psa zamkniętego w rozgrzanym aucie

Podchodzimy do okna i oceniamy stan psa. Rozejrzyj się czy ktoś zostawił mu wodę lub uchylił okno. Jeśli pies reaguje, szczeka na nas lub się nami interesuje to w takiej sytuacji mamy jeszcze czas by znaleźć właściciela lub skontaktować się z ochroną obiektu, obok którego zaparkowane jest auto. Jeśli niczego takiego w pobliżu nie ma, możemy zadzwonić na policję lub straż miejską.

Jeśli jednak widzimy, że pies męczy się i ewidentnie jest w stanie przegrzania, możemy w takiej sytuacji stłuc szybę. Najlepiej użyć do tego ostro zakończonego przedmiotu. Szyba rozsypie się wtedy na małe kawałki. Zbij szybę, która znajduje się najdalej od psa.

Jeśli zamierzamy zbić szybę warto znaleźć świadka, zawołać kogoś, kto obok przechodzi. Możemy również nagrać telefonem zdarzenie pokazując w jakim stanie jest pies. W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia zwierzęcia, zniszczenie czyjegoś mienia jest uzasadnione i nie poniesiemy z tego tytułu konsekwencji.

Warto jednak w pierwszej kolejności zadzwonić na telefon dyżurny policji. Policjant dyżurny poinformuje nas i zada nam pytania. Wtedy pomoże podjąć nam decyzję lub wyśle patrol, jeśli zbicie szyby nie jest konieczne.

Podobne artykuły