Nie wyrzucaj fusów po kawie. Podpowiemy Wam jak je wykorzystać!

Porady Data publikacji: 2021-03-02

Fusy po zaparzeniu kawy zazwyczaj wylewamy do zlewu. Jeśli kawę przygotowujemy w ekspresie systematycznie również musimy opróżniać pojemnik na fusy i wyrzucać je do śmieci. Możemy jednak wykorzystać je w inny dużo bardziej praktyczny sposób. Dzisiaj chcielibyśmy podpowiedzieć Wam w jaki sposób możecie je wykorzystać.

Peeling z fusów po kawie

Antycellulitowy peeling to jedna z rzeczy, którą możecie zrobić z fusów po kawie. Wystarczy dodać oliwy z oliwek lub innego oleju, a peeling będzie gotowy. Na 4 łyżki fusów po kawie dodaj łyżkę oleju i gotowe.

Za pomocą takiego peelingu wymasuj partie ciała dotknięte cellulitem. Wykorzystaj okrężne ruchy jednocześnie ugniatając skórę. Po 15 minutach masażu zmyj peeling. Im częściej będziesz powtarzać ten zabieg tym lepsze będą efekty.

Fusy po kawie w ogrodzie

Fusy po kawie możesz wykorzystać również w swoim ogrodzie, jak i podczas pielęgnacji kwiatów doniczkowych, które uprawiasz w swoim domu.

Wystarczy rozsypać trochę fusów wokół kwiatów w ogrodzie. Nie tylko zadziałają jak nawóz, ale również staną się wabikiem dla dżdżownic, które spulchniają ziemię.

Oprócz tego odstraszą one ślimaki, które często lubią żerować na naszych warzywach i innych roślinach uprawianych w przydomowych ogródkach.

Podobne artykuły