Nie strasz dziecka policjantem!

Lifestyle Data publikacji: 04 października 2020

Dzisiaj Polska Policja zaapelowała na Facebooku, aby nie straszy dzieci policjantem, nawet dla zabawy. Akurat zgadzam się całkowicie z tym apelem i warto jest rozszerzyć jego zasięg.

Nie strasz dzieci policjantem

Nie raz byłam świadkiem sytuacji, w której mama czy tata straszyli nieusłuchane dziecko policjantem. „Bądź nadal niegrzeczna, a przyjdzie pan policjant i cię aresztuje”. Być może sami byliście świadkami takiej sytuacji lub w uczuciu bezradności samym Wam się wymknęła taka groźba.

Zawsze informuj dziecko, że w każdej sytuacji może liczyć na policjanta 👮‍♂️😎 Nigdy nie mów: „Jak będziesz niegrzeczny to Pan Policjant Cię zabierze” ☝️

Opublikowany przez Polska Policja Niedziela, 4 października 2020

Pamiętajmy jednak by tego nie robić. To bardzo ważne. Dziecko musi wiedzieć, że policja jest po to by mu pomóc. W razie zgubienia się czy jakiegoś zagrożenia nie powinno bać się podejść do policjanta i poprosić go o pomoc.

Udostępnijcie ten artykuł dalej. Na pewno będziecie w stanie inaczej przemówić do swoich dzieci. Korzystanie jednak ze straszaka w postaci policjanta może w przyszłości okazać się wielkim problemem. Dziecko będzie czuło strach by poprosić służby o pomoc.

Podobne artykuły