Jak odnowić zadrapane buty ze skóry

Lifestyle Data publikacji: 30 listopada 2017

Jak odnowić zadrapane skórzane buty? Wystarczy znać jeden sprytny sposób, a Twoje buty mogą wyglądać jak nowe. Zadrapania to coś normalnego. Zdarzają się często, a zwłaszcza osobom prowadzącym samochód. Dlatego warto wiedzieć jak zregenerować zadrapane buty tak by zadrapania nie były w ogóle widoczne.

Zadrapane buty – jak naprawić

Zarysowane skórzane buty to zmora każdej kobiety. Kupujesz nowe buty, a po pewnym czasie pojawiają się na nich brzydkie rysy, które psują ich estetyczny wygląd i wprowadzają w szał. Problem można niezwykle łatwo usunąć.

Zadrapana skóra na butach

Gdy kawałek skóry jest zadrapany, ale nadal wisi to bardzo prostym sposobem jest przyklejenie go szybko schnącym klejem np. kropelka albo bezbarwnym lakierem do paznokci. Potem wypoleruj to miejsce i rysa nie będzie w ogóle widoczna.

Głębokie rysy na butach

Głębokie rysy można usunąć za pomocą wosku lub parafinę. Podgrzej wosk lub parafinę, a następnie nałóż na rysę. Gdy wosk zaschnie dobrze go wypoleruj flanelą, a następnie pastą do butów.

Płytkie rysy

Płytkie rysy również możesz wypełnić lakierem od paznokci czy klejem. Wystarczy nałożyć odrobinę kleju i przetrzeć, a następnie gdy wyschnie wypolerować buty pastą w odpowiednim kolorze i zadrapanie nie będzie widoczne.

Podobne artykuły