Nawóz do kwiatów, który masz już w domu! Domowe sposoby na nawożenie.

Mój dom Data publikacji: 19 listopada 2020

Jak nawozić rośliny domowymi sposobami? W naszej kuchni znajdują się produkty, które świetnie sprawdzą się jako nawóz do roślin doniczkowych. Do tego najczęściej lądują one w naszym koszu na odpadki. Zgodnie z ideą „zero waste” warto jest je wykorzystać ponownie. Tym razem z ich pomocą zadbamy o to by rośliny, które uprawiamy w domu były piękne i zdrowe.

Skórki od banana jako nawóz

Jedną z rzeczy, które najczęściej wyrzucamy do śmieci, jest skórka banana po jego obraniu. Możemy z nich zrobić bardzo dobry nawóz do roślin doniczkowych. Wystarczy, że zalejemy skórki banana zimną wodą i zostawimy na trzy dni. Następnie odlewamy samą wodę do butelki i nią podlewamy kwiaty.

Skorupki od jaj jako naturalny nawóz

Podobnie postępujemy w przypadku skorupek, które pozostają nam po obraniu jajek lub ich zbiciu. Najpierw warto je zagotować, aby nie śmierdziały. Takie skorupki kruszymy i zbieramy. Gdy mamy już ich trochę więcej, wtedy dodajemy je do wody, która odłożyliśmy, aby odstała dla kwiatów.

Podlewamy kwiaty wodą ze skorupkami, a to bardzo dobry nawóz, który zawiera sporo wapnia.

Fusy po kawie jako nawóz

Kolejną rzeczą, którą możemy wykorzystać są fusy po kawie. Wystarczy, że nie wylejemy ich, a zostawimy je, aby wyschły. Wysuszone fusy po kawie dodajemy do ziemi dla kwiatów.

Podobne artykuły