Przepis na domowy płyn do czyszczenia kurzu

Porady Data publikacji: 14 września 2018

Czyszczenie kurzu to czynność, której nikt nie lubi. Po sprzątania kurz znowu osiada i nasza praca idzie na marne. Usuwanie go ściereczką nasączoną jedynie w wodzie nie jest skutecznym pomysłem. Dzisiaj podpowiemy Wam jak zrobić płyn do czyszczenia kurzu, dzięki któremu ten będzie wolniej osiadał na meblach. Wystarczy kilka składników!

Płyn do czyszczenia kurzu

Płyn, który wykonamy jest bezpieczny dla mebli, ale także zwierząt i dzieci bo składa się z naturalnych składników. Jego stosowanie jest bardzo proste, wystarczy spryskać powierzchnię i przetrzeć do sucha ściereczką. Najlepiej korzystać z takich, które dobrze wchłaniają wodę.

Składniki

  • 1/4 szklanki octu
  • 1 szklanka wody destylowanej (kupicie ją na stacji benzynowej lub w marketach, warto jej używać do żelazka gdyż nie pozostawia kamienia)
  • 1 łyżka gliceryny (glicerynę kupicie w aptece)

Aby płyn miał ładny zapach możecie dodać kilka kropli ulubionego olejku zapachowego, ale nie jest to konieczne. Po wymieszaniu składników przelewamy je do butelki z atomizerem. Przed użyciem wstrząśnij zawsze butelką. Środek bardzo ładnie czyści meble, a gliceryna i ocet sprawiają, że kurz tak szybko na nich nie osiada.

Podobne artykuły