Naturalny środek do dezynfekcji rąk – przepis

DIY Data publikacji: 10 stycznia 2017

Płyn do dezynfekcji rąk jest bardzo przydatny. Mogą korzystać z niego dzieci, które często bawią się różnymi rzeczami. Możesz nim dezynfekować również zabawki albo własne ręce podczas przygotowywania posiłków. Najważniejsze jednak, że możesz zrobić go sama i dzięki temu zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk?

Wcale nie potrzebujesz do tego drogich składników, można go zrobić bardzo tanio w swoim domowym zaciszu. Dzięki niemu zabijesz wszystkie bakterie, które znajdują się na dłoniach.

Składniki

Przygotowanie

Przyda Ci się jakiś pojemnik po starym płynie do dezynfekcji rąk. Wystarczy wymieszać w nim wszystkie wcześniej podane składniki i to wszystko! Płyn jest gotowy, wszystko dzięki właściwościom poszczególnych składników np. cytryny czy olejku herbacianego. Mają one działania antyseptyczne, bakteriobójcze czy grzybobójcze. Dlatego idealnie nadają się do dezynfekcji i wcale nie musisz do tego używać chemii. Teraz wystarczy przetrzeć nim ręce i rozmasować aby się wchłonął. Ma to jeszcze jedną ważną zaletę – Twoje ręce będą zdrowsze.

Podobne artykuły