Naturalny środek do dezynfekcji rąk – przepis

Kategoria: DIY
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-01-10

Płyn do dezynfekcji rąk jest bardzo przydatny. Mogą korzystać z niego dzieci, które często bawią się różnymi rzeczami. Możesz nim dezynfekować również zabawki albo własne ręce podczas przygotowywania posiłków. Najważniejsze jednak, że możesz zrobić go sama i dzięki temu zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk?

Wcale nie potrzebujesz do tego drogich składników, można go zrobić bardzo tanio w swoim domowym zaciszu. Dzięki niemu zabijesz wszystkie bakterie, które znajdują się na dłoniach.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Składniki

Przygotowanie

Przyda Ci się jakiś pojemnik po starym płynie do dezynfekcji rąk. Wystarczy wymieszać w nim wszystkie wcześniej podane składniki i to wszystko! Płyn jest gotowy, wszystko dzięki właściwościom poszczególnych składników np. cytryny czy olejku herbacianego. Mają one działania antyseptyczne, bakteriobójcze czy grzybobójcze. Dlatego idealnie nadają się do dezynfekcji i wcale nie musisz do tego używać chemii. Teraz wystarczy przetrzeć nim ręce i rozmasować aby się wchłonął. Ma to jeszcze jedną ważną zaletę – Twoje ręce będą zdrowsze.

Podobne artykuły