Pomysły, które pokazują, że cytryna jest bardzo przydatnym owocem

Porady Data publikacji: 29 czerwca 2016

Cytryny posiadają wiele praktycznych zastosowań, które możemy wykorzystać w domu :) Dlatego nie tylko świetnie nadają się do drinków czy potraw, ale mogą nam również pomóc w sprzątaniu.

Miniaturka-Facebook-—-Odzyskano

Środek czyszczący

Wystarczy skórkę z jednej cytryny zalać 150ml octu i pozostawić na noc. Rano dolej kolejne 150ml wody i nasz środek do czyszczenia jest już gotowy :) Możesz go mieć w butelce ze sprayem i używać do czyszczenia wszelkich powierzchni w domu.

Wybielacz

Jeśli chcesz wybielić bieliznę wystarczy namoczyć ją w mieszance soku cytrynowego i sody oczyszczonej, do której dolewamy wody. Moczymy przez pół godziny przed zwykłym praniem.

Mocne paznokcie

Jeśli chcesz by Twoje paznokcie były mocne i zdrowe to dodaj parę kropli soku z cytryny do ciepłej wody i zanurz je w niej na parę minut. To wzmacniająca kąpiel dla paznokci :)

Wybielanie piegów

Sok z cytryny może Ci pomóc wybielić piegi, wystarczy nacierać je sokiem za pomocą wacika. Regularność da efekty :)

Pochłaniacz zapachów

Włóż połówkę cytryny do lodówki aby zniwelować wszelkie niemiłe zapachy w niej zawarte. Możesz też polać sokiem z cytryny talerzyk z sodą oczyszczoną i położyć w łazience. Będzie pochłaniać wilgoć i brzydkie zapachy.

Czyszczenie stalowych zmywaków

Wystarczy przetrzeć armaturę ze stali nierdzewnej połówką cytryny aby usunąć osady z kamienia i mydła.

Usuwanie plam po jagodach

Cytryna idealnie też wywabia plamy po jagodach. Możesz je usunąć zarówno z rąk jak i z ubrania. Wystarczy namoczyć je w wodzie z sokiem z cytryny, a potem normalnie wyprać.

Odstraszanie os i pszczół

Jeśli doskwierają Ci osy i pszczoły to wbij w połówkę cytryny parę goździków i połóż np. na balkonie. Osy i pszczoły nie lubią tego zapachy.

Podobne artykuły