Kremy do depilacji – czym są, jak działają i jakie dają efekty?

Uroda Data publikacji: 23 lutego 2023

Chcesz się pozbyć owłosienia i uzyskać gładką skórę? Zastanawiasz się, jaką metodę wybrać? Sięgnij po kremy do depilacji, które są bardzo skuteczne, a cały proces zupełnie bezbolesny. Z tego artykułu dowiesz się, czym są kremy do depilacji, jak działają, jakie dają efekty oraz jakie rodzaje są dostępne. Zapoznaj się z nim i zdecyduj, czy takie kosmetyki są dla Ciebie!

Czym jest krem do depilacji i na jakich partiach ciała może być stosowany?

Krem do depilacji to kosmetyk, który zawiera składniki chemiczne, umożliwiające łagodne i skuteczne usunięcie niechcianych włosków z różnych partii ciała. W przeciwieństwie do golenia produkty te usuwają włosy całkowicie, wraz z cebulką, dzięki czemu skóra pozostaje gładka na dłużej.

Co ciekawe, krem do depilacji możesz stosować na praktycznie każdej partii ciała, w tym na nogach, pachach, okolicach bikini, ramionach, klatce piersiowej, brzuchu czy plecach. Wcześniej jednak dokładnie przeczytaj etykietę oraz zalecenia producenta. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – kremy do depilacji miejsc intymnych albo twarzy są zazwyczaj łagodniejsze od tych do depilacji nóg. Jeśli więc ta metoda usuwania owłosienia ma przynieść oczekiwane efekty, musisz wybrać odpowiedni kosmetyk. Pamiętaj również, by zawsze przeprowadzać testy uczuleniowe przed pierwszym użyciem kremu.

kosmetyki-do-depilacji.jpg

Rodzaje kremów do depilacji

Na rynku dostępne są różne rodzaje kremów do usuwania niechcianych włosków, a każdy z nich ma nieco inny skład i działanie. Oto najpopularniejsze:

  • kremy do depilacji nóg – mają zazwyczaj silniejszą formułę, co umożliwia szybsze i skuteczniejsze usunięcie twardszych i grubszych włosków na nogach;
  • kremy do depilacji do okolic bikini – są delikatniejsze niż te do nóg, aby zapobiec podrażnieniom i zapewnić gładką oraz miękką skórę. Mogą zawierać składniki kojące i łagodzące, takie jak aloes czy wyciąg z rumianku;
  • kremy do depilacji twarzy – najdelikatniejsze ze wszystkich, ponieważ skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa. Formuły te są łagodniejsze i zawierają składniki pielęgnujące, czyli witaminę E oraz kwas hialuronowy;
  • kremy do depilacji dla mężczyzn – przeznaczone do usuwania mocnych włosów na klatce piersiowej, ramionach, plecach czy brzuchu. Kremy te są silniejsze i bardziej skoncentrowane, aby skutecznie usunąć gęste owłosienie męskie.

Jak działa krem do depilacji?

Krem do depilacji zawiera składniki chemiczne, które w określonym czasie rozpuszczają strukturę włosa na powierzchni skóry. Zmiękczają one keratynę – białkową substancję, z której zbudowane są włosy – co umożliwia późniejsze usunięcie ich za pomocą specjalnej szpatułki, łopatki lub po prostu spłukanie pod bieżącą wodą.

W składzie kremów do depilacji znajdziesz zwykle tioglikolany lub sole wapnia. Pierwsze działają szybciej, ale są bardziej drażniące dla skóry, dlatego często stosuje się je w kremach do depilacji nóg, natomiast drugie są mniej agresywne, ale działają wolniej, więc zwykle znajdują zastosowanie w kremach do depilacji delikatnych okolic ciała, takich jak pachy czy okolice bikini.

Efekty depilacji kremem i porady, jak pielęgnować skórę do usuwaniu owłosienia

Kremy do depilacji są popularne ze względu na swoją skuteczność i łatwość użycia. Usuwanie włosów jest szybkie i bezbolesne, a skóra pozostaje gładka i miękka dłużej niż po goleniu. Ponadto regularne stosowanie tych produktów może pomóc w zahamowaniu wzrostu włosów.

Jednakże nieumiejętne lub zbyt częste ich aplikowanie może prowadzić do podrażnienia skóry. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać zaleceń producenta i unikać używania kremów na skórze uszkodzonej, podrażnionej lub w miejscach zmienionych chorobowo. 

Po depilacji kremem skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Niewskazane jest używanie mocnych kosmetyków oraz szorstkich ręczników. Zamiast tego sięgaj po łagodne produkty do mycia ciała oraz nawilżające balsamy i kremy, które pomogą zmiękczyć skórę i złagodzić podrażnienia. Chroń też skórę przez bezpośrednią ekspozycją na słońce oraz przed bardzo obcisłymi ubraniami.

Przekonaliśmy Cię do takiej metody usuwanie zbędnego owłosienia? Po który krem do depilacji sięgniesz?

Podobne artykuły