Naturalne środki przeciwzapalne i przeciwbólowe

Zdrowie Data publikacji: 03 stycznia 2018

Natura jest pełna środków, które mogą nam pomóc w walce ze stanami zapalnymi czy bólem. Poznaj najpopularniejsze z nich i zobacz w jaki sposób możesz je wykorzystać dbając o swoje zdrowie.

Czosnek

Stosuje się go głównie na ból ucha (zapalenie ucha), gardła oraz zębów. Dobrze również wiemy o jego antybiotycznym działaniu, które pomaga nam walczyć z chorobami wirusowymi.

Czarny pieprz

Czarny pieprz zawiera piperynę, która ma działanie przeciwzapalne. Dlatego pomaga zmniejszać stany zapalne stawów i niwelować ból.

Imbir

Ma właściwości przeciwzapalne i potrafi łagodzić uczucie nudności czy wymiotów. Łagodzi dolegliwości żołądkowe oraz bóle mięśni.

Kurkuma

Kurkuma zawiera kurkuminę, która jest silnym środkiem przeciwbólowym. Ma działanie podobne do kapsaicyny, która blokuje sygnał bólu wysyłany przez centralny ośrodek nerwowy.

Czarna porzeczka

Czarna porzeczka często stosowana jest na bóle migrenowe.

Rumianek

Rumianek ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Dlatego stosuje się go przy stanach zapalnych jelit, dróg oddechowych czy żołądka. Pomaga również w bólach głowy oraz walką z efektami przeziębienia.

Pietruszka

Pietruszka świetnie sprawdza się jako ukojenie podczas bóli menstruacyjnych.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły