Dwa naturalne sposoby na ukrycie blizny

Uroda Data publikacji: 26 kwietnia 2017

Rana zrasta się zostawiając na naszym ciele bliznę. Takie pamiątki najczęściej zostają nam na całe życie. Niektóre blizny nam w ogóle nie przeszkadzają. Innych chcielibyśmy się pozbyć.

Usuwanie blizn można wykonać na wiele sposobów. Możemy wykonać zabieg kosmetyczny w specjalnej klinice. W sklepach dostaniemy też gotowe preparaty, które zmniejszą ich widoczność. Możemy również sięgnąć po domowe, dużo tańsze metody.

Masło kakaowe na blizny

Masło kakaowe jest źródłem kwasów tłuszczowych i witaminy E. Świetnie działa na naszą skórę i pomaga przyśpieszyć proces regeneracji komórek. Jego stosowanie jest niezwykle proste. Wystarczy wziąć trochę masła kakaowego na palec i wmasować w bliznę. Masujemy ją, aż masło wchłonie się tak jak krem. Zabieg powtarzamy nawet kilka razy dziennie.

Mąka z ciecierzycy na blizny

Mąka z ciecierzycy (mąka z cieciorki) jest trochę droższa od zwykłej mąki. Za kilogram zapłacimy ok. 10-12 zł, ale nie potrzebujemy jej wiele. Ciecierzyca jest w niektórych regionach świata popularnym kosmetykiem. Pomaga ona szybciej zregenerować się skórze.

Wystarczy wymieszać niewielką ilość mąki z miodem tworząc pastę, którą aplikujemy na bliznę. Następnie pozostawiamy ją przez 30 minut na skórze i zmywamy. Stosujemy dwa razy dziennie.

Podobne artykuły