Naturalne remedium, które szybko zatrzyma chrapanie

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 15 lipca 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Masz dość partnera, który Ciągle chrapie podczas snu? Może jesteś tą osobą i chcesz dać trochę ulgi swoim bliskim. Wypróbuj ten sposób na chrapanie i szybko pozbądź się problemu!

Chrapanie to nie choroba sama w sobie, to jedynie objaw, ale nie oznacza to, że możemy go lekceważyć. Warto sprawdzić dlaczego chrapiemy. Czasami przyczyną może być nadwaga. W innym przypadku problemy z układem oddechowym. Przyczyną chrapania może być spożywanie alkoholu czy palenie tytoniu. Dlatego trzeba być świadomym tego, że sposób ten w Twoim przypadku może nie zadziałać. Nie oznacza to jednak, że jest nieskuteczny, po prostu problem leży gdzieś indziej. Niech to będzie dla Ciebie sygnałem, że warto zdiagnozować problem i udać się z problemem chrapania do lekarza.

Warto to sprawdzić bo chrapanie choć wydaje się niegroźne, może prowadzić do niedotlenienia organizmu i powstania bezdechu sennego. To jest bardzo groźna choroba, która może doprowadzić nawet do udaru mózgu czy choroby niedokrwiennej serca!

Sposób na chrapanie

Potrzebne rzeczy

  • olejek z mięty pieprzowej
  • szklanka wody

Do szklanki wody dodaj dwie krople olejku z mięty pieprzowej. Następnie wypłucz takim płynem gardło przez 2-3 minuty. Zrób to przed samym snem, ale nie połykaj wody!

Co jeszcze mogę zrobić aby przestać chrapać?

  1. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem aby zdiagnozować przyczynę chrapania.
  2. Gdy masz nadwagę rozwiązaniem problemu może okazać się utrata wagi.
  3. Zmień pozycję snu, nie leż na plecach tylko na boku by ułatwić oddychanie.
  4. Ogranicz alkohol i palenie.

Źródło artykułu: https://www.facebook.com/brightside.mini/videos/489145014849192

Podobne artykuły