Ile czasu masz już swoje okulary przeciwsłoneczne? Jeśli dłużej niż 2 lata przeczytaj!

Zdrowie Data publikacji: 2018-05-28

Nosisz jedne okulary przeciwsłoneczne dłużej niż dwa lata? Jest rzecz, o której powinnaś wiedzieć aby zadbać o swój wzrok.

Zacznijmy od tego, że okulary przeciwsłoneczne tak jak większość produktów, ma swoją datę przydatności do użycia. Dlaczego jest to ważne? Mają one chronić nas przed szkodliwym dla oczu promieniowaniem UV, a nie tylko „ściemniać” widziany obraz. Dlatego ich działanie z upływem czasu słabnie, a jeszcze szybciej przyczyniają się do tego wszelkie zarysowania. Dlatego okulary przeciwsłoneczne powinno wymieniać się co dwa lata.

Stawiaj na jakość

Dlatego w przypadku okularów przeciwsłonecznych warto stawiać nie tylko na cenę, ale również jakość. Niestety te najtańsze, które znajdziemy w okresie wakacyjnym na straganach przy plaży pozostawia wiele do życzenia. Czym może szkodzić noszenie niskiej jakości okularów przeciwsłonecznych? Zwyrodnieniem plamki żółte, zaćmą, zapaleniem spojówek, a nawet nowotworem!

Jak szybko rozpoznać czy okulary są dobrej jakości?

Dobrym wyznacznikiem jest obecność filtra UV 400, który całkowicie blokuje promieniowanie ultrafioletowe. Kupując takie okulary mamy pewność, że nasz wzrok będzie w pełni chroniony.

Jeśli zastanawiasz się jaki kolor szkieł będzie najlepszy, to najbardziej praktyczne są szare i brązowe szkła. Nie są one ani za ciemne, ani za jasne i w naszej szerokości geograficznej sprawiają się najlepiej.

Źródła

  1. genialne.to
  2. wiedza.sklepmartes.pl
  3. poradnia.pl

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły