Najlepsze kwiaty do sypialni, jakie wybrać?

Wnętrza Data publikacji: 31 sierpnia 2017 / Aktualizacja: 2020-07-30

Zastanawialiście się kiedyś jakie kwiaty będą najlepsze do waszej sypialni? Jest to miejsce odpoczynku i relaksu. Regenerujemy w nim siły na kolejny dzień pełen wyzwań, problemów oraz aktywności. Dlatego warunki, które w niej stworzymy powinny być optymalne do odpoczynku.

Dlatego kwiaty, które umieścimy w sypialni powinny spełniać kilka warunków, które umożliwią nam lepszy sen. Jednym z nich jest nawilżanie powietrza. Gdy powietrze jest zbyt suche cierpią na tym nasze drogi oddechowe. Wysuszają się i podrażniają. Pojawia się kaszel i nieprzyjemna suchota. To nie pozwala nam optymalnie odpocząć.

Przeczytaj również: Nawilżacz ultradźwiękowy czy ewaporacyjny? Zobacz, czym się różni ich działanie

Kolejną rzeczą jest oczyszczanie powietrza. Czyste powietrze gwarantuje odpowiednią ilość tlenu. Nasz organizm wcale nie śpi, wykonuje tysiące niezbędnych prac, mózg cały czas nimi steruje. Do poprawnego ich wykonywania organizm potrzebuje natomiast tlenu. Im powietrze w sypialni będzie czystsze tym lepiej się wyśpimy.

Usuwanie mikroorganizmów to również bardzo cenna zaleta kwiatów, które powinny znaleźć się w sypialni. Są zbyt małe abyśmy mogli zobaczyć je gołym okiem, ale cały czas mamy z nimi kontakt. Przenoszą się w powietrzu, którym oddychamy. Znajdują się w pościeli, w której śpimy. Powodować mogą alergie, choroby, niewyspanie się, problemy zdrowotne i wiele innych problemów.

Moim zdaniem kwiaty, które znajdą się w sypialni nie powinny wydzielać intensywnej woni. Zbyt mocny aromat może utrudniać nam zasypianie lub zaburzać sen. Dlatego zapachy wydzielane przez kwiaty, które znajdziemy w sypialni powinny być neutralne i stonowane.

Jakie kwiaty do sypialni?

Wiemy już czego oczekiwać od kwiatów, które znajdą się w naszej sypialni. Jakie kwiaty zatem spełnią te warunki? Wytypowaliśmy dla Was cztery, które dodatkowo są bardzo łatwe w hodowaniu.

Zygokaktus

Ten kwiat możecie też znać pod nazwą grudnik. Jest bardzo ładny, nie lubi jednak ostrego słońca. Kwitnie pod koniec listopada i na początku grudnia, dlatego też nazywany jest czasami Kaktusem Bożego Narodzenia. Świetnie będzie wyglądał w Waszej sypialni i zadba o spokojny sen.

Skrzydłokwiat

Jego kwiaty są po prostu piękne. Jest to prosta w hodowli (w miarę) roślina doniczkowa. Świetnie sprawdzi się w sypialni bo spełnia szereg wcześniej wymienionych przez nas warunków. Niedogodnością podczas jego hodowli jest to, że co roku trzeba przesadzić go do nowej ziemi. Dlatego należy go wyjąć, oczyścić korzenie i posadzić na nowo.

Aloes

Aloes nie tylko świetnie sprawdza się w sypialni, również ładnie wygląda i możecie go wykorzystać podczas wielu domowych zabiegów kosmetycznych czy odchudzających. Dlatego jest to bardzo uniwersalna roślina, którą uważam, że warto mieć w domu. Do tego rośnie sobie praktycznie sam.

Storczyk

Storczyki to kwiaty, które znajdziemy w wielu domach. Ze względu na swoje właściwości bardzo dobrze nadają się do sypialni. Często spoczywają w salonie aby zauroczyć gości, ale nie zamykajcie ich tylko tam i przenieście je również do swoich sypialni.

Podobne artykuły