Nie masz czasu na zakupy? W Żabce zamówisz je do domu.

Lifestyle Data publikacji: 06 czerwca 2020

Zacznijmy od tego, że nie we wszystkich lokalizacjach zakupy będą możliwe. Aby sprawdzić czy możesz zamówić zakupy do domu z Żabki wystarczy wejść na stronę zakupy.zabka.pl i wpisać swój adres. Jeśli nie będzie on jeszcze obsługiwany zobaczymy komunikat „Niestety nie zapewniamy dostawy pod wskazany adres :(„. W przypadku możliwości dokonania zamówienia przejdziemy do wyszukiwania produktów, których lista jest okrojona.

Jest jednak szansa na to, że zasięg usługi będzie stale się poszerzał. Sklepy, które są franczyzą decydują same czy chcą wziąć udział w tej usłudze. Wtedy obsłuży nas najbliższa nam żabka. Może więc okazać się, że jakiegoś produktu akurat w sklepie nie będzie, wtedy go po prostu nie dostaniemy.

Jest to jednak z pewnością usługa, która może być ciekawa i w niektórych sytuacjach wielu osobom może się przydać. Można w ten sposób choćby zamówić najpotrzebniejsze rzeczy podczas choroby.

Jak zamówić zakupy w Żabka do domu

Gdy nasz adres jest obsługiwany w formularzu zamówienia możemy zacząć wpisywać nazwę produktu. Wtedy rozwinie nam się lista z dostępnymi produktami.

Jeśli jakiegoś produktu nie ma na liście, możemy wpisać jego nazwę w dodatkowym polu formularza. Można przy tym zaznaczyć opcję, aby dostarczono nam produkt podobny jeśli ten nie jest dostępny.

Na koniec wybieramy interesujący nas termin dostawy, podajemy swoje dane i wybieramy formę płatności. Obecnie dostępna jest jedynie płatność kartą co zapewne związane jest z występującą w całym kraju epidemią koronawirusa.

Żabka do domu – numer telefonu do zamawiania

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące usługi możecie skorzystać bezpośrednio z infolinii pod numerem +48 616 48 20 20. Za jej pomocą również można dokonać zamówień. Jest to wygodne dla osób, które nie mają dostępu do sieci lub osób starszych.

Trzeba pamiętać o tym, że za pomocą infolinii nie mogą być zamawiane towary z kategorii alkohole.

Ile kosztuje dostawa w Żabka do domu?

Koszt dostawy jest stały i wynosi 5 zł. Informacja taka na dzień pisania tego artykułu widnieje w regulaminie usługi dostępnym na stronie. Jeśli natomiast zamówimy zakupy za kwotę powyżej 80 zł, wtedy dostawa będzie darmowa.

Kiedy są dostawy?

Realizacja dostaw odbywa się od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 20:00.

Czy w Żabka do domu można zamawiać alkohol?

Tak, ale tylko przez Internet. Poprzez infolinię nie ma takiej możliwości. Dodatkowo w regulaminie istnieje zapis, że podczas zamawiania alkoholu do domu upoważniamy osobę realizującą zamówienie do odbioru alkoholu z punktu sprzedaży.

Trzeba pamiętać o tym, że alkohol przekazany może być jedynie osobie pełnoletniej. Dlatego może być konieczność okazania dowodu osobistego. Sprzedawca nie wydaje też alkoholu osobom nietrzeźwym.

Co jeszcze warto wiedzieć o zakupach z Żabki do domu?

Istnieje ograniczenie wagowe. Jedne zakupy nie mogą przekraczać 10 kg. Jeśli nasze zamówienie przekroczy tę wagę, sprzedawca może odmówić jego realizacji. Ale oczywiście może je dostarczyć. Wiele zapewne zależy od dobrej woli sprzedawcy i tego jakie mamy z nim kontakty jako klient. Często jesteśmy przecież w lokalnych sklepach zapoznani z jego obsługą i utrzymujemy dobre relacje.

Oczywiście zamówienie takie można też podzielić na mniejsze, ale wtedy za każde z nich zapłacimy osobno za dostawę.

Jeśli zamawiamy produkty na wagę np. warzywa, sprzedawca może dostarczyć produkty o innej wadze, ale różnica nie może przekraczać +/- 10%.

Musimy też pamiętać o tym, że towar dostarczany jest z najbliższej Żabki. Może więc okazać się, że jest na liście, ale fizycznie w naszym sklepie go nie ma. Ceny towarów mogą też różnić się w zależności od sklepu.

Jeśli z jakiś przyczyn zamówienie nie może być zrealizowane zostaniemy o tym niezwłocznie poinformowani wiadomością SMS. Gdy okaże się, że niektórych rzeczy nie ma, sprzedawca może się z nami skontaktować i ustalić zamienniki.

Podobne artykuły