Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy?

Lifestyle Data publikacji: 23 września 2023

Pierścionek zaręczynowy — to tutaj zwykle zaczyna się nasza wspólna droga do ślubu. Zaręczyny bez wątpienia są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu każdej pary. Z jednej strony przygotowania mężczyzny, który chciałby zaskoczyć partnerkę. Z drugiej silne emocje tej drugiej i udzielenie tej jednej z najważniejszych w życiu odpowiedzi „TAK”.

Zaręczyny mogą zakręcić w głowie i wycisnąć łzy z oczu. Dlatego nic dziwnego, że możemy po prostu zapomnieć, na którym palcu powinien znajdować się pierścionek zaręczynowy. Tak naprawdę, to poradnik zarówno dla niej, jak i dla niego. Dla niego, aby wiedział, na który palec nałożyć partnerce pierścionek, gdy ta zgodzi się go poślubić. Dla niej, aby ewentualnie mogła swojego partnera poprowadzić, nadstawiając w odpowiedni sposób rękę.

Na jaki palec założyć pierścionek zaręczynowy?

Odpowiedź jest tutaj bardzo prosta. Według tradycji pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym prawej dłoni. Dopiero później po ślubie przekładamy go na lewą rękę. Palec serdeczny to ten, który znajduje się najbliżej małego palca naszej dłoni. Nie bez kozery w języku angielskim palec serdeczny to „ring finger”, czyli palec pierścienia.

Pierścionek zaręczynowy zakładamy na palec serdeczny prawej dłoni

Na który palec założyć pierścionek zaręczynowy po ślubie?

Palec serdeczny prawej dłoni posłuży nam teraz jako miejsce na obrączkę. Dlatego po ślubie dalej pozostawiamy pierścionek zaręczynowy na palcu serdecznym, ale zmieniamy dłoń. Zakładamy go na lewą. W ten sposób może jednocześnie nosić obrączkę ślubną i pierścionek zaręczynowy.

Dzisiaj tak naprawdę istnieje kilka różnych sposobów noszenia obrączki i pierścionka zaręczynowego. Wiele tak naprawdę zależy od nas i możemy tutaj odbiec trochę od tradycyjnych wzorców, a dać się ponieść modzie. Modne jest bowiem noszenie ich dwóch na tym samym palcu serdecznym na prawej dłoni.

Nie zawsze jednak noszenie dwóch pierścionków na jednym palcu jest wygodne. Zależy to często od ich wielkości i kształtu. Dlatego czasami kobiety decydują się, aby nadal nosić na prawej ręce obrączkę i pierścionek. Obrączka spoczywa na palcu serdecznym, gdyż jest ważniejszym symbolem — oznacza małżeństwo. Pierścionek zaręczynowy natomiast nakłada na inny palec tej dłoni np. środkowy lub wskazujący.

Podobne artykuły