Masz dość brudnych fug? Wypróbuj ten sposób na ich wyczyszczenie!

Porady Data publikacji: 10 października 2017

Moim najgorszym błędem podczas remontu było zrobienie białych fug. Każdy kto takie ma wie jak trudno jest utrzymać je w czystości. Kosztuje to wiele wysiłku, a one i tak za chwilę znów są ciemne. Dlatego warto znać sposób na to by szybko i skutecznie je wyczyścić.

Olejek z drzewa herbacianego

Wymieszaj trochę wody z 10 kropkami oleju z drzewa herbacianego i dodaj sody oczyszczonej tak by powstała z tego pasta. Teraz za pomocą tej pasty wyszoruj fugi, aż będą znów białe. Jeśli po wyczyszczeniu ich spryskasz je ponownie olejkiem z drzewa herbacianego to będziesz mieć pewność, że nie rozwinie się na nich pleśń.

Aby fugi się nie brudziły można też przetrzeć je zwykłą świeczką. Stworzy ona warstwę ochronną z wosku, dlatego nie będzie on wnikał w fugę, a po myciu podłogi brud łatwiej zejdzie.

Soda oczyszczona

Pastę do czyszczenia fug możesz też wykonać z samej sody i wody. Wystarczy 1/2 filiżanki sody wymieszać z podobną ilością wody.

Źródło: Getty Images

Czyszczenie parą

Ja to traktuję jako czyszczenie wstępne. Mam mop parowy, który świetnie zmiękcza brud i ułatwia późniejsze sprzątanie. Więc warto najpierw umyć fugi parą by później zrobić to pastą z sody oczyszczonej. Jeśli macie taką możliwość to po prostu zaoszczędzicie sobie trochę szorowania.

fot. DUPRAY

Kwas cytrynowy

Kwas cytrynowy działa jak wybielacz do zaprawy, którą są fugi. Zabija również pleśń. Wymieszaj go z solą oczyszczoną w równych ilościach, dodaj trochę wody aby powstała pasta i wyszoruj fugi.

Źródło artykułu: http://shareably.net/ways-clean-grout/

Podobne artykuły