Muszki owocówki nie lubią tego zapachu. Dzięki niemu je odstraszysz!

Porady Data publikacji: 18 września 2019

Tam gdzie przechowywane są owoce często pojawiają się muszki owocówki. Tego typu goście nie są mile widziani, dlatego najchętniej jak najszybciej byśmy się ich pozbyli. Muszki owocówki to małe owady, które mają zaledwie 2-3 mm długości. Potrafią z naprawdę daleka wyczuć woń rozkładających się owoców i zachęcone tym zapachem trafią do naszej kuchni, aby żywić się psującymi owocami. Dlatego jeśli chcemy zapobiec ich pojawieniu się w naszej kuchni, musimy często przebierać owoce i wyrzucać te, które zaczynają już się psuć.

Muszki owocówki rozmnażają się bardzo szybko dlatego jeśli dopuścimy do ich pojawienia się już w przeciągu 12 godzin z 60 jaj złożonych przez jedną samicę wylęgną się larwy, a po czterech dniach staną się dorosłymi muszkami owocówkami. Chcielibyśmy podpowiedzieć Wam jak sobie z nimi radzić, a pierwszym sposobem będzie zapach, którego muszki nie lubią.

Zapach odstraszający muszki owocówki

Masz w swojej kuchni opakowanie goździków? To bardzo dobrze bo zapachu tego muszki owocówki po prostu nie znoszą! Dlatego w miejscu, w którym przechowujesz owoce umieść otwarte opakowanie goździków lub przesyp je do jakiegoś naczynia. Unoszący się aromat będzie je odstraszał i nawet gdy owoce zaczną się psuć to muszki nie będą już tak skore do posilania się nimi. To jednak nie jedyny sposób w jaki możemy sobie z nimi poradzić!

Pułapka na muszki owocówki

Bardzo skutecznym sposobem jest zrobienie pułapki na muszki owocówki. Jest to bardzo proste, ale będziemy potrzebować do tego kilku rzeczy. Przygotuj sobie jednorazowy kubeczek, folię spożywczą, gumkę recepturkę, nóż i kawałki dojrzałych lub psujących się już owoców. W kubeczku umieść kawałki owoców i przykryj go folią spożywczą. Aby folia się nie ześlizgnęła zamocuj ją gumką recepturką. Zrób w foli małe otworki przez, które muszki będą mogły wlecieć do środka. Nie będą jednak potrafiły się już z wnętrza kubeczka wydostać. Wystarczy potem w całości wyrzucić taką pułapkę do śmieci wcześniej jednak dla pewności zawiązując ją w jednorazową torebkę.

Pamiętaj o tym, aby dbać o czystość w kuchni, a wtedy muszki w niej się nie pojawią. Wycieraj regularnie blaty, nie pozostawiaj niewytartych plam z soku owocowego czy kawałków owoców. Przebieraj owoce, które trzymasz w kuchni i najpierw zjadaj te bardziej dojrzałe tak by nie miały okazji się zepsuć.

 

Podobne artykuły